Newsy

Paulina Sykut-Jeżyna: czytam teraz dużo kryminałów i poradników dla przyszłych mam

2016-07-13  |  07:05

Prezenterka przygotowuje się do macierzyństwa. Radzi się bardziej doświadczonych koleżanek i dużo czyta. Chętnie odwiedza internetowe portale parentingowe, czyta także tradycyjne poradniki. Fachowe książki to jednak niejedyna lektura prezenterki. W wolnych chwilach gwiazda równie chętnie sięga po kryminały.

Paulina Sykut-Jeżyna jest w piątym miesiącu ciąży. Swoje pierwsze dziecko, córeczkę o imieniu Róża, urodzi w grudniu. Gwiazda uważa, że w życiu każdej kobiety przychodzi czas, gdy w naturalny sposób zaczyna odczuwać potrzebę macierzyństwa. Twierdzi też, że od dłuższego czasu przygotowuje się do bycia mamą. Wiele jej koleżanek zostało już matkami i prezenterka chętnie rozmawia z nimi na ten temat.

To jest po prostu taki etap w życiu, że koleżanki rodzą, a więc się o tym rozmawia. I tak naprawdę wcześniej czy później zaczynasz myśleć o tym, że też chciałabyś zostać rodzicem, matką i że to jest piękna rzecz – mówi Paulina Sykut-Jeżyna agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Prezenterka twierdzi, że gdy dowiedziała się o ciąży, zaczęła bardzo dużo czytać na ten temat. Szczególnie chętnie zagląda na portale parentingowe, gdzie można znaleźć porady ekspertów z różnych dziedzin. Gwiazda korzysta też z pomocy przyjaciółek, które pożyczają jej sprawdzone przez siebie poradniki.

Właśnie jedna z nich mi za kilka dni przyniesie kilka świeżych lektur, bardzo dobrych, więc myślę, że będę miała całą biblioteczkę na ten najbliższy czas – mówi Paulina Sykut-Jeżyna.

Gwiazda nie ogranicza się jednak wyłącznie do poradników dla przyszłych mam. W wolnych chwilach równie chętnie po nieco lżejszą lekturę – bardzo lubi kryminały. Obecnie czyta „Dziewczynę z pociągu” Pauli Hawkins. Książka ta w Stanach Zjednoczonych w ciągu miesiąca sprzedała się w nakładzie 2 mln egzemplarzy, a prawa do tłumaczenie sprzedane zostały 47 krajom. W wytwórni DreamWorks trwają prace nad jej filmową adaptacją.

Jeszcze nie skończyłam i nie wyrobiłam sobie na jej temat zdania, ale mam mieszane uczucia. Często jest tak, że jak wiele osób radzi, to nie do końca mnie to zachwyca, ja przynajmniej tak mam, że jak coś jest bestsellerem, to nie zawsze mi się podoba – mówi Paulina Sykut-Jeżyna.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny

Nowy juror w programie „Must Be the Music” podkreśla, że ta rola jest dla niego niezwykłą przygodą, bo dzięki niej nie tylko może odkrywać młode talenty, ale także nieznane dotąd aspekty swojej kariery artystycznej. Ocenianie uczestników nie jest prostą sprawą, ale Sebastian Karpiel-Bułecka nie chce nikomu dawać złudnych nadziei i chwalić kogoś tylko po to, żeby nie zrobić mu przykrości. Wokalista wychodzi z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na udział w tym programie, to musi być przygotowany na każdą ocenę, nawet tę najbardziej surową.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Ochrona środowiska

Futra z negatywnym wpływem na środowisko na każdym etapie produkcji. Wiąże się z 400-krotnie większym zużyciem wody niż poliestru

Biznes futrzarski ma negatywny wpływ na środowisko naturalne – podkreślają eksperci Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Hodowle powodują zatrucie wód i gleb oraz są zagrożeniem dla bioróżnorodności. Z kolei produkcja futra z norek, lisów i jenotów generuje znacznie większe niż bawełna czy poliester emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i zanieczyszczenie wody. 25 listopada obchodzimy Dzień bez Futra, który ma zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt hodowanych na potrzeby przemysłu futrzarskiego oraz promować etyczne i ekologiczne wybory w modzie.