Newsy

Piotr Stramowski: Najbardziej jestem zapamiętywany z filmów akcji. To jest spełnienie marzenia o byciu jednym z quasi-superbohaterów

2021-02-11  |  06:22

W nowej produkcji TVN-u zatytułowanej „Tajemnica zawodowa” Piotr Stramowski wcieli się w rolę prywatnego detektywa, który pomaga głównej bohaterce Julii (Magdalena Różczka) odkryć mroczną tajemnicę jej męża. Jego bohater to były policjant. Mężczyzna mieszka w hotelu, nie ma w jego życiu nic stałego i trudno mu się ustabilizować. Aktor przyznaje, że lubi nieoczywiste role, które dają mu możliwość rozwoju zawodowego i gwarancję zapamiętania przez widzów.

„Tajemnica zawodowa” to serial obyczajowo-kryminalny, a jego główną osią jest walka prawniczki Julii Żurawskiej o oczyszczenie swojego męża Andrzeja z zarzutów kryminalnych. By wyjaśnić wszelkie zawiłości, kobieta korzysta z pomocy detektywa.

– Miller jest detektywem wynajętym przez Julię, graną przez Magdę Różczkę, no i odkrywa różne tajemnicze sprawy, nie do rozwiązania, a przy okazji zaprzyjaźnia się z główną bohaterką i pomaga jej też w jej życiowym problemie rodzinnym. I generalnie jest blisko – mówi agencji Newseria Lifestyle Piotr Stramowski.

W serialu jego bohater odkrywa tajemnicę romansu i różnych niebezpiecznych powiązań, w jakie dał się uwikłać Andrzej Żurawski, grany przez Cezarego Pazurę. Aktor uważa, że wątek poruszany w nowej produkcji jest niezwykle ciekawy, a przede wszystkim uniwersalny. Na pewno więc znajdą się widzowie, którzy będą utożsamiać się z tymi postaciami.

– Wydaje mi się, że każdy człowiek ma swoją tajemnicę, a to, czy wyjdzie na jaw, czy nie, to chyba zależy od różnych zewnętrznych czynników albo też tego, czy chce się o czymś mówić, czy nie i od sytuacji. W przypadku Andrzeja, postaci granej przez Cezarego Pazurę, chyba ta sytuacja nie miała wyjść na jaw, a wyszła, więc różnie to bywa – mówi Piotr Stramowski.

Aktor zazwyczaj mierzy się z twardymi charakterami. Jego zdaniem jednak różnorodność w jego zawodzie jest jak najbardziej wskazana.

– Ostatnio dostaję różne role, ale może z tych mocnych jestem bardziej zapamiętywany. Ale faktycznie filmy akcji są ciekawe i to jest chyba trochę marzenie nastolatka, spełnienie tego, co się oglądało, jak się było małym, żeby być jednym z quasi-superbohaterów. Więc to jest coś przyjemnego, na pewno, i bardzo to lubię – mówi.

Serial „Tajemnica zawodowa” trafi do wiosennej ramówki TVN-u. Jego emisja ma się rozpocząć 17 lutego o 21:30 w TVN i na player.pl.

 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.