Newsy

Hanna Bakuła: moja książka jest dla kobiet, żeby wiedziały, że muszą liczyć na siebie

2014-04-03  |  07:10
Książka „Samiec alfa, czyli jak wytrzymać z facetem” Hanny Bakuły to, według aktorki, portret współczesnych mężczyzn malowany z humorem i odrobiną uszczypliwości. Pomocne porady odnajdą w niej zarówno kobiety, jak i sami mężczyźni.

To książka, którą powinni przeczytać koledzy, a powinna pomóc koleżankom. „Samiec alfa, czyli jak wytrzymać z facetem” ma na celu zauważenie pewnych, coraz bardziej powszechnych zjawisk. To jest książka dla kobiet, żeby wiedziały, że muszą liczyć na siebie – mówi Hanna Bakuła agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Autorka w swojej książce przybliża męskie typy i podpowiada, jak korzystać z kobiecej intuicji i nie przejmować się porażkami. Według Bakuły podział na role społeczne jest mocno zakorzeniony w społeczeństwie. „Zawsze będzie istniał Tarzan – samiec alfa i krucha popiskująca Jane”, można przeczytać na okładce tomu.

Wcale nie uważam, że kobiety są dla siebie miłe. Wolę pracować i umawiać się z mężczyznami, wolę się umawiać z mężczyznami na coś. To jest bardzo antyfeministyczne powiedzenie. Każdy mężczyzna uważa, że jest młodo wyglądającym, bardzo przystojnym, superinteligentnym samcem alfa. Nawet najmniejsze pokurcze, nawet brzydactwo uważa, że gdzieś tam drzemie w nim coś niezwykłego. I jeżeli kobiety chcą mieć święty spokój i dobre stosunki z mężczyznami, powinny to zaakceptować zamiast z tym walczyć. Nie należy mówić mężczyznom, że są mali, leniwi, głupi i tak dalej. Z kolei wszystkie kobiety mają kompleksy i mężczyźni powinni im prawić komplementy – ocenia pisarka.

Książka „Samiec alfa, czyli jak wytrzymać z facetem” ukazała się nakładem wydawnictwa Burda Publishing Polska.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.