Newsy

Igor Herbut: Moje życie zmieniło się na takie, o jakim marzyłem. Syn jest moją wielką miłością i inspiracją

2020-02-25  |  06:45

Wokalista nie ma wątpliwości, że narodziny syna były najszczęśliwszym momentem w jego życiu. Zdaje sobie sprawę z tego, że bycie ojcem to wielka odpowiedzialność, ale chce jak najlepiej sprostać temu zadaniu. Tłumaczy, że otworzył się nowy rozdział zarówno w jego życiu prywatnym, jak i artystycznym. W marcu bowiem ukaże się jego pierwsza solowa płyta, a zwiastuje ją utwór „Jasny” dedykowany właśnie kilkumiesięcznemu potomkowi.

Igor Herbut zapewnia, że w tej chwili czuje się spełniony jako artysta i jako mężczyzna. Spore zmiany nastały w jego życiu w lipcu ubiegłego roku, kiedy on i jego partnerka Małgorzata Dacko powitali na świecie swoje pierwsze dziecko.

– Jestem w bardzo ciekawym miejscu w życiu, ponieważ urodził mi się syn, który jest miłością mojego życia i wszechświata oraz jest dla mnie wielką inspiracją. W roli ojca czuję się po prostu wspaniale. Jest to najlepsze, co wydarzyło się w moim życiu. Grałem naprawdę wielkie koncerty, różne, ważne, wspaniałe, ale to jest inna, wielka emocja, miłość i genialne uczucie. Polecam – mówi agencji Newseria Lifestyle Igor Herbut.

Wokalista podkreśla, że syn, który otrzymał oryginalne imię Kai, skradł jego serce i stał się sensem życia. O tej wyjątkowej miłości napisał specjalną piosenkę. W opisie pod klipem zawarta została dedykacja: „Wszystkie moje utwory są w pewien sposób o miłości, ale jeszcze nigdy nie napisałem o takiej miłości – jak ta. Dla Kaia. Kocham Cię, tata”.

– Jest to utwór pod tytułem „Jasny”, który nota bene promuje i zapowiada moją pierwszą solową płytę, która jest inna niż LemON i myślę, że to będzie słychać. Krążek ukaże się w marcu. Cały czas rozwijam się jako człowiek i muzyk i mam nadzieję, że nadal będzie dokładnie tak samo – mówi Igor Herbut.

Poza solowym krążkiem wokalista szykuje także długo wyczekiwaną niespodziankę dla fanów zespołu.

– Z LemON cały czas gramy, jesteśmy w akustycznej trasie, ja też jestem w solowej trasie. W następnym roku wydajemy płytę z LemON, więc naprawdę dużo się dzieje i wszystko to jest szczere, prawdziwe. Nigdy siebie nie zatraciłem i bardzo się cieszę, że tak jest. Moje życie się zmieniło na takie, o którym marzyłem. Mogę robić muzykę, współpracować z genialnymi muzykami, tworzyć ją, komponować – mówi Igor Herbut.

Wokalista ma na koncie wiele nagród, złotych i platynowych płyt, a także trzy nominacje do Fryderyka. Grupa LemON, którą stworzył w 2012 roku, jest jednym z najpopularniejszych zespołów w kraju. Niespotykaną barwę głosu, wrażliwość i sceniczną charyzmę docenili nie tylko słuchacze, ale także największe muzyczne autorytety w kraju. Artysta współpracował już m.in. z Katarzyną Nosowską, Agnieszką Chylińską, Janem Borysewiczem i Adamem Sztabą.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl

Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Edukacja

Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.