Newsy

Ilona Felicjańska: Najważniejsze jest to, by mężczyzna miał wysokie poczucie własnej wartości

2015-10-22  |  06:50

Ilona Felicjańska uważa, że nie ma idealnych mężczyzn. Jeśli jednak mają oni wysokie poczucie własnej wartości, to są w stanie stworzyć udany związek z kobietą. Partnerka z takim mężczyzną czuje się bezpiecznie i ma do niego większe zaufanie.

Poczucie własnej wartości jest podstawą u mężczyzny. Jeśli je posiada, to wtedy kobieta może czuć się przy nim królową, może się realizować. Oboje mogą stworzyć partnerski związek, który nie będzie ograniczał ich nawzajem, będą dawali sobie wolność i jednocześnie zaufanie, a także bezpieczeństwo, na którym zależy kobietom – mówi Ilona Felicjańska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Jej zdaniem złudne jest jednak myślenie, że można znaleźć idealnego mężczyznę, bo każdy jest po prostu inny.

 Lubimy wchodzić w jakiś tłum, mieszać się z nim, porównywać, a prawda jest taka, że każdy z nas jest absolutnie inny. Wymyślanie sobie, jaki partner nam się podoba, jest absolutnie błędne – mówi była modelka.

Niedawno gwiazda pojawiła się na premierze książki Hanny Bakuły „Jak być ogierem do końca życia”. Autorka w przewrotny sposób dokonała w niej klasyfikacji mężczyzn na podstawie ich zalet i wad.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.