Newsy

Ilona Felicjańska: aby móc kochać kogoś, najpierw trzeba pokochać siebie

2014-05-05  |  07:00
Ilona Felicjańska uważa, że kluczem do udanego związku jest samoakceptacja. Według modelki, bez poczucia własnej wartości nie jesteśmy w stanie odwzajemnić miłości, co w konsekwencji może skończyć się rozstaniem.

Po wielu zawirowaniach zawodowych i osobistych, życie Ilony Felicjańskiej w ostatnim czasie wróciło na właściwy tor. Modelka chętnie pojawia się publicznie i opowiada o zmianach, które nastąpiły w jej życiu. Zdradza także, że kluczem do szczęścia i miłości jest dla niej akceptacja własnej osoby.

Jeżeli nie kochamy siebie, to co wydaje nam się miłością, bardzo często może być zawieszeniem się na kimś. Być może damy radę, ale może ten ktoś nie da rady. Może my też w pewnym momencie same wybuchniemy, pękniemy. Dlatego najpierw trzeba pokochać siebie, najpierw trzeba zaakceptować siebie, bo nie jesteśmy w stanie kochać, jeżeli nie kochamy siebie. Tak samo jak nie jesteśmy w stanie dać komuś szczęścia, jeżeli same nie jesteśmy szczęśliwe – mówi Ilona Felicjańska.

Była modelka dwa lata temu rozwiodła się po kilkunastu latach małżeństwa z biznesmenem Andrzejem Rybkowskim. Dzieci, 13-letni Maciej i 12-letni Adam, pozostały pod opieką ojca. Obecnie z spotyka się z kompozytorem Yossarianem Malewskim. W jednym z wywiadów modelka przyznała, że małżeństwo to dla niej więzienie i nie zamierza więcej wychodzić za mąż. 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Muzyka

Konsument

Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.

Prawo

Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.