Newsy

Ilona Felicjańska: aby móc kochać kogoś, najpierw trzeba pokochać siebie

2014-05-05  |  07:00
Ilona Felicjańska uważa, że kluczem do udanego związku jest samoakceptacja. Według modelki, bez poczucia własnej wartości nie jesteśmy w stanie odwzajemnić miłości, co w konsekwencji może skończyć się rozstaniem.

Po wielu zawirowaniach zawodowych i osobistych, życie Ilony Felicjańskiej w ostatnim czasie wróciło na właściwy tor. Modelka chętnie pojawia się publicznie i opowiada o zmianach, które nastąpiły w jej życiu. Zdradza także, że kluczem do szczęścia i miłości jest dla niej akceptacja własnej osoby.

Jeżeli nie kochamy siebie, to co wydaje nam się miłością, bardzo często może być zawieszeniem się na kimś. Być może damy radę, ale może ten ktoś nie da rady. Może my też w pewnym momencie same wybuchniemy, pękniemy. Dlatego najpierw trzeba pokochać siebie, najpierw trzeba zaakceptować siebie, bo nie jesteśmy w stanie kochać, jeżeli nie kochamy siebie. Tak samo jak nie jesteśmy w stanie dać komuś szczęścia, jeżeli same nie jesteśmy szczęśliwe – mówi Ilona Felicjańska.

Była modelka dwa lata temu rozwiodła się po kilkunastu latach małżeństwa z biznesmenem Andrzejem Rybkowskim. Dzieci, 13-letni Maciej i 12-letni Adam, pozostały pod opieką ojca. Obecnie z spotyka się z kompozytorem Yossarianem Malewskim. W jednym z wywiadów modelka przyznała, że małżeństwo to dla niej więzienie i nie zamierza więcej wychodzić za mąż. 

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.