Newsy

Karolina Malinowska: Na co dzień niespecjalnie stylizuję włosy. Po prostu nie potrafię tego robić

2018-10-15  |  06:07

Modelka podkreśla, że choć farbuje włosy średnio raz na cztery miesiące, to dba o nie codziennie. Podstawą pielęgnacji jest maska do włosów suchych, która ma silne działanie odżywiające, odbudowujące i regenerujące.  Modelka zdradza też, że rzadko odwiedza salony fryzjerskie, a jej sekret w zaoszczędzaniu czasu i pieniędzy tkwi w dwóch szamponach: podtrzymującym kolor i nawilżającym.

Karolina Malinowska pojawiła się na premierze produktów marki Christophe Robin w perfumerii Sephora. Temat pielęgnacji włosów jest jej bardzo bliski.

– Farbuję włosy, więc ich pielęgnacja jest dla mnie bardzo ważna. Przede wszystkim muszę zadbać o to, żeby były dobrze nawilżone. Na co dzień niespecjalnie je stylizuję, bo po prostu nie potrafię tego robić, nie używam też suszarki, bo nie lubię, więc dobry szampon, świetna maska, dobra odżywka, najlepiej coś bez spłukiwania, coś co oszczędza czas, ale też po prostu zajmuje mało miejsca na półce łazienkowej, to jest to, co lubię – mówi agencji Newseria modelka.

Karolina Malinowska podkreśla, że zadbane włosy bez wątpienia są atutem kobiety, dlatego warto poświecić im nieco więcej czasu i odwagi. Trzeba też dopasować do nich odpowiednie kosmetyki.

– U mnie podstawą jest to, że używam dwóch szamponów wymiennie. Jeden to szampon dbający o kolor, kiedy moje włosy są po koloryzacji, a drugi to szampon głęboko nawilżający. Mam skórę głowy, która bardzo szybko przyzwyczaja się do produktu, więc muszę te produkty zmieniać po to, aby te włosy wyglądały ładnie. I nawilżanie, nawilżanie, nawilżanie – mówi Karolina Malinowska.

Modelka podkreśla, że nawet najbardziej zniszczone włosy – czy to farbowaniem czy częstymi stylizacjami – można uratować. By przywrócić im zdrowy wygląd i blask, trzeba być jednak konsekwentnym i cierpliwym.

– Kiedyś fryzjerka powiedziała mi, że zamiast stosować zwykłą odżywkę, jeżeli ma się takie włosy, które są suche, to warto po prostu każdego dnia stosować maskę. Ja się tej zasady trzymam. Czasami, kiedy np. te włosy są poddawane jakiejś mocnej obróbce w ciągu dnia, prostowane, kręcone i tak w kółko, to zdarza mi się też nakładać np. maskę na noc, jak nie ma męża w domu – dodaje Karolina Malinowska.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Media

Marcin Prokop: Janek Kliment jako juror wniósł do „Mam talent!” dużo świeżości. Jest człowiekiem nieobliczalnym, a jego łamana polszczyzna czasami brzmi kontrowersyjnie

Prezenter zauważa, że dzięki Michałowi Kempie i Janowi Klimentowi program wzbogacił się o dwie wyraziste osobowości. Czeski tancerz i choreograf doskonale sprawdza się w charakterze jurora, bo jest niezwykle spontaniczny, a jednocześnie poddaje uczestników bardzo wnikliwej ocenie. Z kolei sam Jan Kliment cieszy się, że dzięki temu programowi może poznawać utalentowanych i wybitnie uzdolnionych ludzi. Zdążył się już jednak przekonać, że porównywanie ich i wystawianie stosownej oceny jest niezwykle trudne.

Muzyka

Zespół Kombii: Nie rozważamy koncertów w internecie. Granie do widza w domyśle, kiedy nie ma odpowiedniej interakcji, to dla muzyków jest katastrofa

Artyści promują obecnie swój najnowszy album zatytułowany „5” i mają nadzieję, że zarówno premierowe utwory, jak i dobrze znane przeboje uda się im zaprezentować podczas specjalnej trasy koncertowej. Na razie jednak trudno coś precyzyjnie zaplanować, rezerwować jakiekolwiek terminy czy podejmować wiążące decyzje, bo nie wiadomo, kiedy nadejdzie czwarta fala koronawirusa. Członkowie zespołu Kombii podkreślają też, że nie są zwolennikami występów online. Dla nich koncert to spotkanie z publicznością, odpowiednia oprawa, nagłośnienie i energia płynąca ze sceny.

Farmacja

Biodruk 3D może zrewolucjonizować badania kliniczne i transplantologię. Już za kilka lat będzie można wydrukować z komórek zdrowe narządy do przeszczepu

Od początku 2021 roku pacjenci odzyskują wzrok dzięki biodrukowanym rogówkom oka. Tymczasem już za kilka lat możliwe będzie wydrukowanie w podobny sposób trzustki czy wątroby, które będą się nadawać do przeszczepów. Biodruk 3D pozwala również tworzyć z tkanek modele nowotworów i testować na nich działanie terapii celowanych. Wydrukowane modele tkankowe zastępują coraz częściej żywe zwierzęta w procesie badań klinicznych czy testowania kosmetyków.

Motoryzacja

Kamery w samochodach coraz powszechniejsze. Do Polski wchodzi właśnie lider w produkcji takich urządzeń

Polscy kierowcy coraz częściej montują w samochodach kamery, które rejestrują, co się dzieje w trakcie jazdy przed samochodem i w jego pobliżu. Taki sprzęt okazuje się przydatny np. w razie stłuczki, kiedy trzeba udowodnić czyjąś winę, a nagraniami – o ile są wysokiej jakości – często posiłkują się też policja i sądy. Na polski rynek wchodzi właśnie lider w produkcji takich urządzeń. Brytyjski Nextbase, który w Europie ma już ponad 60-proc. udział w sprzedaży, wprowadzi do Polski serię urządzeń naszpikowanych zaawansowanymi, inteligentnymi technologiami i dodatkowymi opcjami, które wspierają bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.