Newsy

Karolina Pilarczyk: Drifting może być naprawdę podniecający, a ponadto poprawia nasze umiejętności na drodze

2020-01-23  |  06:21

Dwukrotna mistrzyni Europy w driftingu przyznaje, że w nadchodzącym czasie czeka ją dużo pracy. Po udanym sezonie pragnie skupić się na edukacji polskich kierowców. W okresie zimowym, kiedy na drogach jest ślisko i mokro, należy zachować wyjątkową ostrożność. Aby czuć się bezpiecznie, warto doskonalić swoje umiejętności jazdy. Zdaniem Pilarczyk pomaga w tym drifting – sport motorowy odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

W trakcie oczekiwania na kolejny sezon driftingowy Karolina Pilarczyk nie zamierza odpoczywać. W najbliższym czasie zajmie się głównie edukacją. Pragnie bowiem podnieść umiejętności jazdy oraz świadomość polskich kierowców, a przez to uczynić drogi bardziej bezpiecznymi.

– Jestem po sezonie driftingowym i zaczęłam się przygotowywać do przyszłego sezonu. Obecnie jesteśmy na etapie ściągania samochodów do Polski, żeby móc przygotować je na przyszły rok. Nadchodzący czas zapowiada się dla nas bardzo intensywnie. Będziemy budować samochody i edukować ludzi, jak należy przygotowywać je do codziennego użytku – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Karolina Pilarczyk, drifterka.

Zima jest jedną z najtrudniejszych pór roku pod względem poruszania się po drogach. Mokra nawierzchnia i słaba widoczność to częste przyczyny wypadków i stłuczek. Pilarczyk zwraca uwagę, że podstawą bezpieczeństwa jest dobre przygotowanie pojazdu do panujących warunków pogodowych.

– Zima to trudny okres dla kierowców, ponieważ jest ślisko i  mokro. Wiele osób nie potrafi odpowiednio przygotować samochodu do takich warunków pogodowych. Poprzez edukację staramy się poprawić bezpieczeństwo na drodze. Pokazujemy również, jak budować auta służące do sportu. Chcemy rozkochać ludzi w driftingu, bo to przepiękny i magiczny sport – tłumaczy.

Chociaż panuje powszechne przekonanie, że sporty motorowe bardziej fascynują mężczyzn, kobiety także dobrze odnajdują się za kółkiem. Pilarczyk zwraca uwagę, że adrenalina, którą odczuwa się podczas szybkiej jazdy, potrafi być uzależniająca. Aby przekonać panie do driftingu, należy pokazać im, jakie emocje wywołuje ta aktywność.

– Uważam, że aby przekonać kobietę do driftingu, należy wsadzić ją do samochodu i pokazać jej, że poślizg może być naprawdę podniecający. Za każdym razem, kiedy zabieram kobiety do samochodu, wychodzą z ogromnym uśmiechem. Niekiedy mówią, że to lepsze niż seks – zdradza Karolina Pilarczyk.

Kobiety coraz częściej próbują swoich sił w sportach motorowych. Najlepszym tego przykładem jest Karolina Pilarczyk, dwukrotna mistrzyni Europy w driftingu. Jej zdaniem ten rodzaj aktywności pomaga poczuć się pewniej za kierownicą.

– Motosport nie jest tylko dla mężczyzn, wiele kobiet odnosi ogromne sukcesy w sportach motorowych. Drifting można uprawiać również amatorsko, poprawi to nasze umiejętności na drodze – zwraca uwagę drifterka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Klaudia Carlos: Propozycja Kingi Dobrzyńskiej dotycząca „Pytania na śniadanie” sprawiła mi wielką radość i przyjemność. To dla mnie duży awans zawodowy

Gospodyni „Pytania na Śniadania” nie ukrywa, że angaż do tego formatu to dla niej duży zaszczyt i szansa na zawodowy rozwój. Jest więc ogromnie wdzięczna szefowej Kindze Dobrzyńskiej, że to właśnie ją wzięła pod uwagę i powierzyła to zadanie. Klaudia Carlos ma wieloletnie doświadczenie zawodowe i nie bierze sobie do serca krytyki widzów, którzy byli przyzwyczajeni do poprzedniej ekipy porannego programu. Nie chce także komentować zarzutów, które pojawiają się w sieci pod adresem nowych prowadzących

Handel

Handel odczuwa kryzys demograficzny. Pracownicy zagraniczni i automatyzacja sposobem na niedobór kadr

30 proc. firm handlowych uważa niedostępność pracowników za ważną lub bardzo ważną barierę w rozwoju – wynika z Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE z lipca br. Ponad dwukrotnie więcej uznało, że są nią wysokie koszty pracownicze. Brak kadr, który odczuwalny jest w wielu różnych branżach, często nawet mocniej niż w handlu, oznacza konieczność sięgania po pracowników z zagranicy oraz inwestowania w automatyzację.

Teatr

Aleksandra Popławska: Nadopiekuńczość i trzymanie dziecka pod parasolem ochronnym to przemoc psychiczna. Taka toksyczna relacja jak w spektaklu „Czułe słówka” to dobry temat dla psychologa

Najnowsza sztuka warszawskiego Och-Teatru przedstawia losy matki – przedwcześnie owdowiałej, ekscentrycznej Aurory i jej córki Emmy, która jak najszybciej chce wyjść za mąż, by uwolnić się od wpływu rodzicielki. Aleksandra Popławska, wcielająca się w rolę tej pierwszej, zaznacza, że kobiety łączy bliska, ale trudna, wręcz toksyczna więź. Jej zdaniem podobne relacje można zaobserwować również w polskich domach. Dlatego też, ta opowieść z przesłaniem powinna skłonić odbiorców do przemyśleń, bo być może jakieś sytuacje w ich rodzinach wymagają szybkiego uzdrowienia. Spektakl „Czułe słówka” powstał na podstawie jednego z najgłośniejszych amerykańskich filmów sezonu 1983/1984, jednak teatralna wersja została nieco zmodyfikowana.