Mówi: | Kasia Kępka |
Funkcja: | prezenterka |
Firma: | VIVA Polska |
Kasia Kępka (VIVA Polska) otwiera centrum treningu funkcjonalnego
Kasia Kępka, prezenterka stacji muzycznej VIVA Polska, od kilku miesięcy intensywnie trenuje i biega. Sport stał się na tyle ważnym elementem życia dziennikarki, że wraz z trenerem Szymonem Gasiem postanowiła otworzyć w centrum Warszawy nowoczesne centrum treningu funkcjonalnego Gym Break Center. Ośrodek będzie przeznaczony zarówno dla zawodowych sportowców, jak i osób, które dopiero zaczynają treningi.
Kasia Kępka i Szymon Gaś zrealizowali już wspólnie serię filmów ćwiczeniowych, które cieszyły się dużą popularnością w internecie. Centrum treningu funkcjonalnego, którego otwarcie planowane jest na początek września, ma być kolejnym krokiem w aktywizowaniu sportowym Polaków.
– W naszym klubie będziemy nastawieni na treningi personalne. Chcemy stworzyć atmosferę, w której każdy będzie czuł się świetnie, jesteśmy nastawieni na ciężką pracę i przede wszystkim na wyniki. Człowiek musi być zmotywowany, a my zadbamy o to, żeby motywacja była podtrzymywana – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Kasia Kępka.
Trening funkcjonalny to rodzaj wielopłaszczyznowych ćwiczeń, które mają na celu usprawnienie funkcjonowania w przestrzeni, wzmocnienie mięśni, utrzymanie poprawnej sylwetki ciała. W tego typu treningu odchodzi się od ćwiczeń siłowych. Najczęściej wykorzystuje się trampoliny, gumy lub piłki.
– Treningi organizowane są w małych grupach tak, by ćwiczenia były dostosowane do jednostki. U nas znajdzie się miejsce i dla sportowców, i dla amatorów. Trening funkcjonalny oznacza trening, w którym wykorzystuje się ruchy z dnia codziennego. To jest coś, co pomaga funkcjonować w otoczeniu: dużo przeskoków, wyskoków, przysiadów. To nie jest trening kulturystyczny, gdzie doskonali się jeden mięsień przez pół godziny – tłumaczy Kępka.
Prezenterka zwraca uwagę, że w Polsce moda na sport i fitness przywędrowała z Zachodu. Mimo że zdrowy tryb życia w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny, nadal niewiele osób trenuje regularnie. Centrum Kasi Kępki powstaje na wzór amerykańskich klubów sportowych, gdzie sport jest nieodłącznym elementem codziennego życia.
Otwarcie centrum treningu funkcjonalnego Gym Break Center planowane jest na początek września. Klub będzie miał siedzibę w centrum Warszawy.

Sportowe obuwie wciąż modne. Będzie hitem jesienno-zimowego sezonu

Aleksandra Ciupa: chcę budować swój wizerunek, zająć się modą i kosmetologią

Rafał Maślak: ludzie mówią mi, że powinienem być męskim odpowiednikiem Ewy Chodakowskiej
Czytaj także
- 2025-05-05: Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł
- 2025-04-17: Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar
- 2025-04-22: Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
- 2025-04-22: Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
- 2025-04-14: Nowe technologie podstawą w reformowaniu administracji. Będą też kluczowe w procesie deregulacji
- 2025-04-10: Pierwsze efekty prac deregulacyjnych możliwe już jesienią. Ten proces uwolni w firmach środki na inwestycje
- 2025-04-08: Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów
- 2025-03-27: Powstanie europejska strategia dotycząca zdrowia psychicznego młodych. Kraje łączą siły, by chronić ich przed cyberzagrożeniami
- 2025-04-08: Blisko 10 mln Ukraińców nie ma dostępu do wody pitnej lub infrastruktury sanitarnej. Na jej odbudowę potrzeba 11,3 mld dol.
- 2025-03-07: Polska w końcówce europejskiej stawki pod względem udziału kobiet w zarządach spółek. Zmienić ma to unijna dyrektywa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.