Newsy

Klaudia Halejcio nadal tańczy. Wykupiła prywatne lekcje i spędza długie godziny na parkiecie

2015-01-19  |  06:50

Klaudia Halejcio przyznaje, że taniec stał się jej wielką pasją, dlatego nie przestaje doskonalić swoich umiejętności. Wciąż umawia się na lekcje z Tomkiem Barańskim, który partnerował jej w „Tańcu z gwiazdami”.  Zapisała się również na zajęcia grupowe.

Halejcio w parze z Tomkiem Barańskim byli faworytami ubiegłorocznej wiosennej edycji „Tańca z gwiazdami”. Aktorka podkreśla, że szybko połknęła tanecznego bakcyla i mimo że od zakończenia programu minęło już kilka miesięcy, to nie przerywa treningów.

Zaczęło się bardzo szybko i faktycznie trwa do dzisiaj. Chodzę na grupowe zajęcia taneczne, ale mam też z Tomkiem parę lekcji standardu. Zaraziłam się tym. Dla mnie jest to coś pięknego, bo taniec wyzwala we mnie niesamowite emocje, a oprócz tego, że modelujemy sylwetkę, jest to zdrowe dla ciała – mówi Klaudia Halejcio w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Halejcio podkreśla, że jest ogromnie wdzięczna producentom „Tańca z gwiazdami”, że zaprosili ją do udziału w programie i dzięki temu mogła odkryć w sobie nową pasję. Choć treningi bywały wyczerpujące, to zmęczenie motywowało ją do dalszej pracy, tak by nie wypaść gorzej niż inne pary i mieć powody do osobistej satysfakcji.

„Taniec z Gwiazdami” był takim momentem, w którym połączyłam to wszystko, co mam, czyli doświadczenie aktorskie i taniec. Każdy odcinek był wielkim spektaklem. I to była ogromna zasługa Tomka, bo jest nie tylko niesamowicie uzdolniony tanecznie, lecz także ma ogromną wyobraźnię artystyczną i to mi pomogło – podkreśla Klaudia Halejcio.

Aktorka zapewnia, że to dopiero początek jej przygody z parkietem. Marzy też o tym, by zagrać taką rolę, w której będzie mogła zaprezentować swoje taneczne umiejętności.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.