Newsy

Krystyna Prońko zaśpiewała w duecie z młodym wokalistą Michałem Kaczmarkiem

2015-09-11  |  06:40

Michał Kaczmarek wspomina, że pomysł na duet z Krystyną Prońko zrodził się podczas współpracy przy innych projektach, ale dużo czasu minęło, zanim odważył się wyjść z tą propozycją. Utwór „Budzi się nowy dzień” to połączenie dwóch muzycznych pokoleń – ucznia i mistrza. Artystka przyznaje, że zawsze jest otwarta na nowe doświadczenia, a ta kompozycja od razu przypadła jej do gustu.

Z panią Krystyną znamy się od wielu lat, poznaliśmy się na festiwalu jazzowym w Koszalinie, na warsztatach. Wracając z jednego z wspólnych koncertów ,nieśmiało zaproponowałem duet i udało się, pani Krystyna entuzjastycznie do tego podeszła – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Michał Kaczmarek, wokalista.

Na początku podeszłam do tego z pewną rezerwą, ale jak już usłyszałam, o co chodzi, to było to tak przekonujące, że już wtedy nie było problemu. Okazało się, że my całkiem dobrze ze sobą brzmimy, więc to już było pewne, że do tego dojdzie. Nagraliśmy i rzeczywiście się sprawdziło – mówi Krystyna Prońko.

Słowa i muzykę do utworu „Budzi się nowy dzień” napisał Michał Kaczmarek.  

Kiedy już skomponowałem utwór i słuchałem go, to ewidentnie słyszałem barwę pani Krystyny i wtedy to był ten moment, kiedy właśnie powiedziałem: „No dobra, nie stresuj się, zadzwoń, zaproponuj” – wspomina wokalista.

Mówię to z pełną odpowiedzialnością i bez kadzenia. Mnie się po prostu ta piosenka podoba, ma dużo dobrej energii, takiej jasnej, świetlistej i to jest dobry numer. Jeśli ktoś tego nie słyszy albo uważa inaczej, to myślę, że powinien po raz drugi tego posłuchać – podkreśla Krystyna Prońko.

Wokalista przyznaje, że Krystyna Prońko jest dla niego wokalnym autorytetem i to, że zgodziła się zaśpiewać jego utwór, traktuje jako ogromne wyróżnienie i zaszczyt.

Współpraca i przygotowania do nagrań były bardzo owocne i pouczające. Pani Krystyna, wykładając na uczelni, uczyła adeptów sztuki muzycznej, a ja mogę prywatnie nauczyć się od niej wielu rzeczy. To są chwile, w których można otrzymać bardzo dużą dawkę energii ze sfery życiowej i muzycznej – podkreśla Kaczmarek.

Krystyna Prońko tłumaczy, że jeśli tylko widzi potencjał i kreatywność drugiej strony, to zawsze jest otwarta na współpracę.

– Biorę udział w różnych rzeczach, które mnie interesują, nie odmawiam, jak mi ktoś proponuje i podoba mi się projekt. I stąd są później takie sytuacje jak np. „Męskie Granie”, a to jeden duet, a to drugi duet – mówi Krystyna Prońko

Michał Kaczmarek jest laureatem wielu przeglądów muzycznych, m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie” i Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Talentów „Niemen Non Stop”. W 2013 roku reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowiańskiej „Slovianski Bazaar” na Białorusi, w Witebsku. Jako pierwszy Polak zdobył Grand Prix. Jego debiutancki album „Czekając na miłość” z 2011 roku był owocem współpracy z Adamem Konkolem.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aneta Glam-Kurp: Caroline Derpienski poniża normalnych ludzi. Nie trzeba mieć męża miliardera i drogiego auta, żeby być wartościową osobą

Uczestniczka programu „Żony Miami” nie ukrywa, że jest już zmęczona osobą Caroline Derpienski, która od jakiegoś czasu stara się być jej wierną kopią. Jej zdaniem influencerka nieudolnie, aż do granic śmieszności ją naśladuje. Przeprowadziła się na Florydę, też chce mieć bogatego męża, luksusowe samochody i markowe ubrania. A gdy nie udaje się jej tego wszystkiego zdobyć, to tworzy fikcyjną rzeczywistość tylko po to, by zrobić karierę w mediach społecznościowych i wzbudzić w innych zazdrość. Aneta Glam-Kurp uważa, że influencerka straciła zdrowy rozsądek w pogoni za stylem życia, który zobaczyła w popularnym programie, i zapomniała, że dobra materialne nie są gwarancją szczęścia.

Edukacja

Rusza Wirtualny Uniwersytet Pedagogiczny. Pomoże nauczycielom w śledzeniu bieżącej wiedzy i praktyk edukacyjnych

– System oceniania i kształcenia, oparty na transmisji wiedzy, a nie rozwijaniu umiejętności, oraz potrzeba ciągłego podnoszenia kompetencji nauczycieli to dziś wyzwania edukacji – wskazuje prof. Roman Leppert, pedagog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Tymi wyzwaniami chce się zająć Wirtualny Uniwersytet Pedagogiczny – projekt edukacyjny, który zainicjował prof. Leppert, przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych i bezpośrednio związanych z edukacją. Ma on umożliwić nauczycielom, edukatorom i studentom podnoszenie kompetencji z zakresu pedagogiki i praktyk edukacyjnych. Przydatne treści znajdą tam również rodzice, którzy będą mogli m.in. wymieniać się doświadczeniami i inspiracjami. Partnerem inicjatywy jest Fundacja Orange.

Media

Filip Chajzer: Postanowiłem oderwać od siebie hasło show-biznes i postawić tylko na biznes

Dziennikarz podkreśla, że praca w mediach i funkcjonowanie w show-biznesie łączą się z ogromną presją. Pogoń za newsami, ciągły pośpiech, bycie na świeczniku i lęk przed zmianami kadrowymi stają się pułapką, z której trudno się wyrwać. Filip Chajzer nie ukrywa, że był już zmęczony takim trybem życia. Niedawno rozstał się z TVN, ale nie czeka bezczynnie na telefon z propozycją od kierownictwa innych stacji. Postanowił bowiem działać na własny rachunek i ruszyć ze swoim biznesem. Już wkrótce w centrum Warszawy otworzy restaurację śniadaniową i wierzy, że zapewni mu to stabilizację.