Newsy

Joanna Brodzik: Cieszę się, że powstała powieść o Magdzie M. Ale nie wiem, czy wystąpiłabym w jej ekranizacji

2018-06-14  |  06:23

Magda M. wraca po dziesięciu latach. Tym razem na kartach powieści, której autorem jest Radosław Figura, scenarzysta słynnego serialu. Zdaniem Joanny Brodzik książka w ciekawy i bardzo emocjonalny sposób pokazuje dojrzałe życie sympatycznej prawniczki i jej przyjaciół. Cieszy się z jej powstania i faktu, że Magda M. będzie mogła dłużej gościć w sercach fanów. Nie jest jednak pewna, czy zagrałaby w ewentualnej ekranizacji powieści.

Serial „Magda M.”, opowiadający o losach młodej warszawskiej prawniczki Magdaleny Miłowicz, był emitowany na antenie stacji TVN od września 2005 roku do czerwca 2007 roku. Format zyskał niezwykłą popularność, potwierdzoną nagrodą Telekamery w kategorii serial obyczajowy. Każdy odcinek śledziło ok. 3 mln widzów. Wcielająca się w postać tytułowej bohaterki Joanna Brodzik twierdzi, że uważa się za osobę skoncentrowaną na przyszłości i nie lubi oglądać się wstecz, zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wielu fanów serialu wciąż utożsamia ją z tą rolą.

Ludzie dają mi znać regularnie, że ten świat, ta przestrzeń i ta postać są dla nich ważne i są dla nich wciąż – ciągle nowych, ale też tych najwierniejszych – kimś ważnym. To jest niezwykle budujące, to daje wyraz, że dobrze zrobiliśmy swoją robotę – mówi gwiazda agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Po 10 latach od zakończenia emisji Magda M. wraca jednak do gry. Tym razem jej losy będzie można śledzić nie na ekranie telewizora, lecz w formie drukowanej. 20 czerwca nakładem wydawnictwa Znak ukaże się powieść „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił”, pióra Radosława Figury, scenarzysty serialu „Magda M.”. Autor, dla którego książka ta stanowi debiut powieściowy, twierdzi, że zdecydował się kontynuować historię Magdaleny Miłowicz ze względu na wciąż niesłabnącą popularność tej postaci.

– Jest mi z tego powodu niezwykle miło i jestem bardzo mile zaskoczona jakością tej literatury, natomiast jest tak, że jestem tylko i aż inspiracją, muzą. Funkcję, którą chyba należy porównać do obecności babci na zakończeniu roku wnuczki: pełna przyjemność, żadnej odpowiedzialności – mówi Joanna Brodzik.

Aktorka była jedną z pierwszych czytelniczek powieści „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił”. Twierdzi, że podoba jej się metoda prowadzenia narracji, styl, w jakim książka została napisana, oraz sposób, w jaki autor poprowadził losy tytułowej bohaterki oraz bliskich jej ludzi. Zdaniem gwiazdy wszystkie postacie znane z kultowego serialu TVN dojrzały, stały się poważniejsze, a ich życie wewnętrzne – bogatsze. Joanna Brodzik jest przekonana, że emocjonalna warstwa powieści dostarczy czytelnikom dużo przyjemności.

Nie myślałam w ogóle o tym, jak może wyglądać Magda, bo skończyłam robotę i uznałam, że postać jest już osobną ode mnie, żyje swoim własnym życiem. Jest to dla mnie duże zaskoczenie, szczególnie, że wyposażył ją na kartach książki w elementy, które w serialu były jeszcze mało obecne w niej samej, w końcu jest 10 lat bardziej dojrzałą kobietą. Magda jest na kartach książki Radka dosyć zmysłową osobą i to jest interesujące – mówi aktorka.

Niewykluczone, że Magda M. powróci nie tylko na kartach powieści, lecz także na ekranie. Radosław Figura twierdzi, że jest gotów napisać scenariusz albo na jedną serię serialu telewizyjnego, albo nawet na pełnometrażowy film kinowy. Joanna Brodzik zapewnia, że cieszy się z powstania powieści, dzięki której jej bohaterka może nadal żyć w sercach czytelników, nie jest jednak pewna, czy zdecydowałaby się wystąpić w ekranizacji tej książki.

Mam poczucie, że przez szacunek dla tej historii, która się wydarzyła wcześniej w moim życiu zawodowym, musiałoby być spełnionych kilka naprawdę niezwykle istotnych czynników i zaistnieć parę bardzo ważnych zmiennych, żebym w sensie zawodowym zdecydowała o podjęciu decyzji o wzięciu udziału w zarejestrowaniu tej książki – mówi gwiazda.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.