Newsy

Małgorzata Tomaszewska: Wiosną stawiam przede wszystkim na porządki. Dopiero przed Wielkanocą rozebrałam choinkę

2019-04-23  |  06:22

Prezenterka stara się nie robić żadnych postanowień wiosennych czy noworocznych, bo jak podkreśla, nigdy nie ma dość dużo czasu ani motywacji na ich realizację. Kiedy jednak robi się cieplej, bierze się za porządki w domu. W tym roku zdarzyło jej się tak, że choinkę rozebrała niemal tuż przed Wielkanocą. Prezenterka zdradza też, że wraz ze zmianą koloru włosów i stylu ubierania całkowitej przemianie ulegnie jej garderoba. Zagości w niej teraz dużo więcej odważnych kolorów.

Małgorzata Tomaszewska podkreśla, że wiosna jakoś szczególnie nie motywuje jej do działania na korzyść własnej sylwetki. Nie stawia sobie więc za cel poprawy kondycji czy regularnych ćwiczeń. Znajduje natomiast czas na gruntowne porządki.

– Ćwiczenia, siłownia i dieta kompletnie nie, ponieważ moje postanowienia umierają w dniu, kiedy powstają, więc w ogóle przestałam je robić. Ale rzeczywiście, jak przychodzi wiosna, to robię porządki. W ogóle muszę się przyznać, choć to wstyd, ale dopiero niedawno rozebrałam choinkę, ponieważ wcześniej nie miałam na to czasu i stała na balkonie. Dosłownie dwa tygodnie temu rozebrałam, więc rzeczywiście było już tuż przed świętami wielkanocnymi – mówi agencji Newseria Lifestyle Małgorzata Tomaszewska.

Prezenterka planuje też kompletną wymianę garderoby. W jej szafie znajdzie się teraz dużo więcej soczystych kolorów.

Mam zamiar zrobić odświeżanie szafy. Chcę w ogóle zmienić wszystko, bo zmienił mi się trochę styl, poza tym do rudych włosów pasują inne rzeczy, do blond inne. Teraz przerzucam się zdecydowanie na czerwony i różowy. Przy blondzie już mogę szaleć z takimi bardziej odważnymi kolorami i to nie wygląda ordynarnie. Bo przy rudym kolorze jednak trzeba uważać, żeby to nie było za dużo. Ta wiosna zachęca mnie głównie do zmian w szafie – mówi Małgorzata Tomaszewska.

Prezenterka przyznaje, że dobrze czuje się w blondzie. Ta metamorfoza jest więc jak najbardziej udana, chociaż na początku trudno jej było przyzwyczaić się do zmian.

– Rude włosy miałam przez długi czas i do nich byłam przyzwyczajona. Natomiast pamiętam mój debiut w „Pytaniu na śniadanie”, kiedy miałam pierwszy raz na antenie długie blond włosy, dodatkowo jeszcze grzywkę i te włosy przy okazji przy świetle dostały jakiegoś takiego lalkowego koloru tak jak Barbie. Wyglądałam – według mnie tragicznie – więc od razu przyciemniłam włosy. Ale po jakimś czasie, wróciłam do blond i na razie jest mi dobrze. Ale faktycznie ja metamorfozy bardzo lubię i zawsze lubiłam – mówi Małgorzata Tomaszewska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.