Mówi: | Marcin Tyszka |
Funkcja: | fotograf |
Marcin Tyszka: „Top Model” powoduje silne emocje. Po dużej puli zdjęć jestem wyczerpany psychicznie
Juror „Top Model” bardzo przeżywa każdą edycję programu. W walkę o swoich faworytów wkłada tyle energii i emocji, że po zakończeniu zdjęć jest wykończony psychicznie. Zapewnia jednak, że kłótnie między jurorami nie wychodzą poza plan programu. Po dniu pracy cała czwórka chętnie spędza razem wieczór przy kolacji.
Jurorzy „Top Model” mają już za sobą kilka tygodni zdjęć – najpierw podczas castingów, a później w czasie boot campu. Marcin Tyszka twierdzi, że dla całej czwórki był to świetny czas, potrafią już bowiem idealnie współpracować. W ciągu ostatnich pięciu edycji poznali się nawzajem, nauczyli szybko odrzucać kandydatów, którzy nie mają szans w modelingu, a także motywować uczestników programu do ciężkiej pracy.
– Kłótnie są zawsze, bo każdy z nas ma zupełnie inny gust. Asia jest z Ameryki, Kasia lubi pokazy mody, dla mnie najważniejsza jest twarz i fotogeniczność, więc każdy ma swoich faworytów – mówi Marcin Tyszka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Fotograf zapewnia jednak, że choć kłócą się z Dawidem Wolińskim, Joanną Krupą i Katarzyną Sokołowską za stołem jurorskim, nikt nie wynosi tych sprzeczek poza plan programu. Po zakończeniu zdjęć jurorzy nie mają problemu, aby wyjść na kolację i wspólnie spędzić wieczór. Wszyscy nauczyli się też nie przenosić emocji z programu „Top Model” na życie prywatne.
– „Top Model” to zaklęta sytuacja, która powoduje bardzo silne emocje. Człowiek później musi odreagować, więc zazwyczaj po takiej dużej puli zdjęć jestem strasznie wyczerpany psychicznie, bo też walczę, żeby moi faworyci przeszli dalej, a to nie zawsze się zgadza z gustami innych jurorów – mówi Marcin Tyszka.
Fotograf zaznacza, że w jego codziennej pracy nie ma takich emocji. Mimo że niemal każdego dnia jest w innym miejscu, z innymi ludźmi, to nie przeżywa takich niepokojów jak na planie „Top Model”. Twierdzi, że na jego sesjach zdjęciowych jest spokojnie – wszyscy ich uczestnicy są uśmiechnięci, a zdjęcia przebiegają bez problemów.
– W „Top Model” jest zupełnie na odwrót, jest ten zły Tyszka. Cóż, musimy wybierać najlepszych, ci najgorsi odpadają i naprawdę to wywołuje w nas bardzo silne emocje – mówi Marcin Tyszka.
Najgorszym momentem jest dla fotografa dzień, w którym kończą się nagrania. Po dwóch miesiącach intensywnej pracy, regularnych spotkań z pozostałymi jurorami i życia wydarzeniami na planie przychodzi chwila, gdy nagle ma się wolny dzień i nie wie, co z nim zrobić.
– Wtedy przychodzi depresja, ale wpadam w rytm swojej pracy fotografa i jakoś odreagowuję – mówi Marcin Tyszka.
Fotograf twierdzi, że zdarzały mu się rozterki odnośnie do niektórych swoich decyzji. Zastanawiał się, czy nie powinien jednak dać szansy odrzuconym uczestnikom programu. Zwłaszcza na castingach jurorzy mają mało czasu, by dobrze przyjrzeć się kandydatom. Dlatego cieszy się, że w jury zasiadają cztery osoby, a dodatkowym wsparciem jest prowadzący Michał Piróg.
– Na pewno są takie sytuacje, że człowiek myśli: kurczę, może trzeba było dać szansę, może jakby schudł 5 kg, albo zrzuciła 3 cm z bioder, to byłaby super. Ale dlatego jest nasza czwórka, kłócimy się o to bardzo mocno i myślę, że jeżeli popełniamy jakieś błędy, to coraz mniej – mówi Marcin Tyszka.
Program „Top Model” można oglądać w każdy wtorek, o godzinie 21.30, na antenie stacji TVN.
Czytaj także
- 2024-11-18: Maciej Rock: „Must Be the Music” to jeden z moich ulubionych programów. Szczególnie wspominam Korę
- 2025-01-03: Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
- 2024-12-06: Dawid Kwiatkowski: Nie nazwałbym się jurorem pobłażliwym, ale też nie jestem surowym oceniającym. Moje decyzje są sprawiedliwe i żadnej z nich nie żałuję
- 2024-11-28: Dawid Kwiatkowski: Uczestnicy „Must Be the Music” starają się zaczepiać nas na korytarzach. Ja uciekam, bo przed castingiem nie chcę wchodzić w żadne relacje
- 2024-11-25: Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny
- 2024-11-21: Miuosh: Czegoś takiego jak w studiu „Must Be the Music” jeszcze nie przeżyłem. To jest inny świat, to jest rozmach
- 2024-10-14: Margaret: 15 listopada wydaję kontynuację albumu „Siniaki i cekiny”. Zamykam to wszystko klamrą i czuję, że to otworzy mi drzwi na nowe
- 2024-05-31: Martyna Wojciechowska: Mamy tematy do „Kobiety na krańcu świata” na kolejnych 15 sezonów. Część bohaterek nie wie o moim istnieniu, ale ja je od dawna obserwuję
- 2024-03-25: Jan Wieczorkowski: Trema jest zawsze przed spektaklem. Kiedyś proponowałem innym aktorom medytację, ale każdy ma swoje sposoby
- 2024-03-26: Aleksandra Popławska: Spektakl „Wyjątkowy prezent” jest komedią, ale pod spodem niepozbawioną tragicznego rysu. To dobra i mądra rozrywka
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.