Newsy

Marta Żmuda Trzebiatowska została gospodynią programu „Niepokonane” na antenie telewizji ID

2015-05-05  |  06:55

Marta Żmuda Trzebiatowska wraca do roli gospodyni programu telewizyjnego. Na antenie stacji ID znana aktorka poprowadzi program „Niepokonane”, przedstawiający prawdziwe historie kobiet, które zdołały uciec z rąk swoich oprawców. Aktorka ma nadzieję, że audycja ta pokaże kobietom jak rozpoznawać niebezpieczeństwo i uchroni je od zagrożenia. 

W programie „Niepokonane” przedstawione zostaną prawdziwe historie kilkunastu kobiet, które mają za sobą tak traumatyczne przeżycia, jak porwanie czy gwałt, i którym udało się uciec z rąk oprawców. Marta Żmuda Trzebiatowska, jak sama mówi, będzie przewodnikiem widza po mrocznym świecie przedstawionym w programie.

– Są to naprawdę przerażające i bardzo dramatyczne historie kobiet, które odważyły się po latach opowiedzieć o tym, co przeszły. Dzisiaj już są zupełnie innymi osobami. Oczywiście, w swoim życiorysie mają gdzieś tę traumę i to trudne doświadczenie, ale dzisiaj chcą się nim dzielić z innymi kobietami, żeby je uchronić mówi Marta Żmuda Trzebiatowska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

W programie "Niepokonane" widzowie będą mogli poznać m.in. historię dziewczyny gwałconej i zamykanej w trumnie przez zakochanego w niej psychopatę, kobiety porwanej lub będącej świadkiem zamordowania całej jej rodziny. Wszystkim tym kobietom udało się przeżyć dlatego, że walczyły do końca, że się nie poddały.

Myślę, że to, co łączy te kobiety, to olbrzymia determinacja i duża inteligencja, ponieważ bardzo często one grały tak, jak oprawca chciał, czekając tylko na odpowiedni moment, kiedy będą mogły się uwolnić i uciec. Ten program wydaje mi się ciekawy dla wszystkich kobiet. Warto zwrócić uwagę na sygnały, jakie są wysyłane przez oprawcę często dużo wcześniej. Jeżeli odczytamy je właściwie, to możemy ocalić sobie życie  mówi Marta Żmuda Trzebiatowska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Udział w programie „Niepokonane” w roli gospodyni nie jest dla Marty Żmudy Trzebiatowskiej nowym doświadczeniem. Aktorka twierdzi nawet, że w ten sposób wraca do początków swojej kariery. W 2007 roku, na II roku studiów na warszawskiej Akademii Teatralnej, zadebiutowała jako prowadząca program „Przymierzalnia”. Był to przeznaczony dla nastolatek format na antenie telewizji ZigZap.

– Mimo że tytuł sugeruje, że był to program modowy, to tak nie było, był to program o przymierzaniu się do różnych pomysłów na życie. I tam stawiałam pierwsze kroki jako prezenterka. Potem oczywiście pochłonęła mnie kariera aktorska, film, telewizja, teatr i teraz tak powoli wracam znowu do tych początków mojej kariery. Takie mam przynajmniej dzisiaj swoje pierwsze skojarzenia, pracując przy tym programie – mówi Marta Żmuda Trzebiatowska.

Premiera programu będzie miała miejsce 18 maja o 22:00 na antenie telewizji ID.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Klaudia Carlos: Propozycja Kingi Dobrzyńskiej dotycząca „Pytania na śniadanie” sprawiła mi wielką radość i przyjemność. To dla mnie duży awans zawodowy

Gospodyni „Pytania na Śniadania” nie ukrywa, że angaż do tego formatu to dla niej duży zaszczyt i szansa na zawodowy rozwój. Jest więc ogromnie wdzięczna szefowej Kindze Dobrzyńskiej, że to właśnie ją wzięła pod uwagę i powierzyła to zadanie. Klaudia Carlos ma wieloletnie doświadczenie zawodowe i nie bierze sobie do serca krytyki widzów, którzy byli przyzwyczajeni do poprzedniej ekipy porannego programu. Nie chce także komentować zarzutów, które pojawiają się w sieci pod adresem nowych prowadzących

Handel

Handel odczuwa kryzys demograficzny. Pracownicy zagraniczni i automatyzacja sposobem na niedobór kadr

30 proc. firm handlowych uważa niedostępność pracowników za ważną lub bardzo ważną barierę w rozwoju – wynika z Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE z lipca br. Ponad dwukrotnie więcej uznało, że są nią wysokie koszty pracownicze. Brak kadr, który odczuwalny jest w wielu różnych branżach, często nawet mocniej niż w handlu, oznacza konieczność sięgania po pracowników z zagranicy oraz inwestowania w automatyzację.

Teatr

Aleksandra Popławska: Nadopiekuńczość i trzymanie dziecka pod parasolem ochronnym to przemoc psychiczna. Taka toksyczna relacja jak w spektaklu „Czułe słówka” to dobry temat dla psychologa

Najnowsza sztuka warszawskiego Och-Teatru przedstawia losy matki – przedwcześnie owdowiałej, ekscentrycznej Aurory i jej córki Emmy, która jak najszybciej chce wyjść za mąż, by uwolnić się od wpływu rodzicielki. Aleksandra Popławska, wcielająca się w rolę tej pierwszej, zaznacza, że kobiety łączy bliska, ale trudna, wręcz toksyczna więź. Jej zdaniem podobne relacje można zaobserwować również w polskich domach. Dlatego też, ta opowieść z przesłaniem powinna skłonić odbiorców do przemyśleń, bo być może jakieś sytuacje w ich rodzinach wymagają szybkiego uzdrowienia. Spektakl „Czułe słówka” powstał na podstawie jednego z najgłośniejszych amerykańskich filmów sezonu 1983/1984, jednak teatralna wersja została nieco zmodyfikowana.