Newsy

Moda na kalosze. Powstała nawet wersja na obcasie

2014-07-03  |  06:40
Chociaż kalosze świetnie sprawdzają się podczas jesiennej czy zimowej pogody, to latem kobiety równie chętnie je noszą. Szczególnie podczas różnego rodzaju imprez na świeżym powietrzu. W tym sezonie jedna z najważniejszych marek produkujących ten rodzaj obuwia stworzyła nawet kalosze na obcasie.

Moda na kalosze trwa w najlepsze. Obuwie to nie jest już kojarzone z pracami na wsi czy w ogródku, lecz wpisało się na stałe w miejską modę. W cenie są kolorowe kalosze, jednak firma Hunter, która została wylansowana przez gwiazdy, w tym sezonie postawiła nie tylko na kolory. 

Najnowsze modele są na obcasie, co jeszcze bardziej zachęci kobiety do noszenia takich butów na co dzień. Mimo że może są ciężkie i nie do końca komfortowe, na pewno będą się świetnie nosiły zimą i jesienią, kiedy aura nam nie sprzyja – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle stylistka Klara Mayzel-Racławska.

Obuwie nieprzemakalne można z powodzeniem nosić latem. Jest ono najchętniej wybierane na różnego rodzaju festiwale na świeżym powietrzu. Modę na kalosze na festiwalach również wylansowały zagraniczne gwiazdy.

Kalosze weszły w modę taką streetową, lifestyle’ową dzięki wielkim gwiazdom, które zaczęły lansować kalosze. Wyszły z różnych festiwali, na których się świetnie sprawdzają, bo wiadomo, pogoda nie zawsze dopisuje, błoto i klimat festiwalowy wprowadził kalosze do codziennej mody – tłumaczy stylistka.

Na półkach sklepowych mamy nie tylko mnogość kolorów, lecz także fasonów. Bez różnicy, czy kalosze będą krótkie (za kostkę), czy długie (do kolana), można do nich założyć właściwie wszystko. Do masywnych butów warto założyć coś lekkiego i zwiewnego, dlatego spódnica czy sukienka idealnie będzie pasować do kaloszy. 

Im lżej na górze i bardziej zwiewnie, koronkowo, szyfonowo, tym fajnie wyglądają mocne buty. Do tego mocna kurtka skórzana albo parka. Wiadomo, że jeśli założymy do nich dżinsy, to też będzie wszystko dobrze ze sobą grało, pod warunkiem że one są wąskie i pokażemy wąską łydkę, a nie dużą, masywną nogawkę spodni – radzi Klara Mayzel-Racławska.

Przy zakupie kaloszy oprócz estetyki warto zwrócić uwagę na to, czy buty zostały wykonane z nieprzemakalnej i trwałej gumy, a także czy podeszwy są odpowiedniej grubości. To pozwoli uniknąć obolałych stóp.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.