Newsy

Biały manicure idealnie pasuje do letnich, kolorowych kreacji. Hitem są foliowe naklejki na paznokciach

2014-05-06  |  06:40
Mówi:Marzena Kanclerska
Funkcja:właścicielka salonów kosmetycznych Nail Spa
  • MP4
  • Tego lata kobiety powinny zapomnieć o klasycznych odcieniach na paznokciach. Zamiast nieśmiertelnej czerwieni lepiej pomalować paznokcie mocnymi pomarańczowymi odcieniami. W modzie są pastele, metaliczne drobinki i biel.

    W sezonie wiosna-lato 2014 najważniejszym trendem w manicure będą białe paznokcie. Biel, jako przeciwieństwo czerni, pasuje do wszystkiego, ale najlepiej sprawdzi się do kolorowych kreacji. Kolor można połączyć również z metalicznymi odcieniami albo z pastelowymi wykończeniami.

    Biały jest po prostu super. To jest must have tego sezonu, tak samo jak błękitny. Natomiast musi być idealnie pomalowany, a paznokieć nie może być za długi. Do dłuższej płytki świetnie będzie się sprawdzał złoty czy srebrny, który jest obowiązkowy w tym sezonie – mówi agencji informacyjnej Marzena Kanclerska, właścicielka salonów kosmetycznych Nail Spa.

    Wśród trendów w manicurze na nadchodzące lato można znaleźć również odcienie pastelowe, które już od kilku sezonów nie nudzą się projektantom. Najważniejszymi odcieniami będą pastelowe zielenie, róże czy błękity. Marzena Kanclerska radzi łączyć pastelowe odcienie i miksować ze sobą kolory na jednym paznokciu, aby płynnie przechodziły z jednego koloru w drugi.

    Modne paznokcie będą prezentowały również panie, które zdecydują się na tzw. minksy, czyli Minx Nails. Są to folie, które utwardzane są światłem lub przyklejane na lakier hybrydowy. Efektu, który daje folia, nie można uzyskać za pomocą lakieru do paznokci.

    Jest ponad 300 możliwych wzorów, kolorów, łączeń. Jeżeli jest za dużo błysku, zawsze to możemy połączyć z lakierem, czy zrobić sobie choćby na dwóch paznokciach jako ozdobę. Świetnie się trzymają, nie trzeba używać do tego podkładów czy choćby baz – wyjaśnia Marzena Kanclerska.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Teatr

    Ochrona środowiska

    Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

    Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

    Ochrona środowiska

    Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

    Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.