Newsy

Macademian Girl: Kolor nas wyróżnia. W tym roku zamiast kolejnego czarnego płaszcza kupmy fioletowy lub czerwony

2016-11-23  |  07:00

Kiedy mamy gorszy dzień, załóżmy na siebie coś kolorowego, a dzięki temu poprawimy sobie nastrój i zmienimy sposób postrzegania siebie przez otoczenie – radzi Macademian Girl. Blogerka zachęca do tego, by przełamywać rutynę czerni, brązów i szarości. Jej zdaniem trzeba jak najczęściej sięgać po odważne, jaskrawe kolory. Nieprzekonane osoby powinny to jednak robić z dużą dozą umiaru. Najlepiej zacząć od dodatków.

Macademian Girl podkreśla, że świat kolorów to energia, która ma istotny wpływ na nasze zdrowie, emocje czy zachowanie.

Kolor jest językiem komunikacji. To, jakie kolory na siebie zakładamy, ma ogromne znaczenie. Zupełnie inaczej jesteśmy odbierani przez otoczenie, przez ludzi, których mijamy, jeżeli mamy na sobie czerwoną, fuksjową sukienkę albo np. żółtą marynarkę, która sugeruje, że jesteśmy odważni, optymistyczni, niż jeżeli założymy duży smutny szary sweter, choćby nie wiem jak był wygodny – mówi agencji Newseria Tamara Gonzalez Perea (Macademian Girl), blogerka modowa.

Wybierając idealną dla siebie barwę, najlepiej kierować się emocjami. Kolorem można też odzwierciedlać nastrój lub zestawiać go na zasadzie kontrastu.

To, czy dzisiaj czujemy się optymistycznie, radośnie, czy jest nam trochę bardziej smutno, ma znaczenie. I jeżeli jesteśmy dobrze nastawieni, to wtedy po te jaskrawe barwy, takie mocne kolory, sięgamy zdecydowanie chętniej. Zachęcam jednak do tego, żeby to odwracać. Mamy gorszy dzień, załóżmy coś kolorowego, bo wtedy jak na siebie patrzymy w lustrze, jak przeglądamy się w oczach otoczenia, to my też zmieniamy sposób postrzegania siebie – tłumaczy Tamara Gonzalez Perea (Macademian Girl).

Macademian Girl radzi, by stopniowo oswajać się z odważnymi kolorami. Najpierw można je wprowadzać w dodatkach, a później – w kolejnych częściach garderoby.

Zamiast w tym roku kupić kolejny czarny płaszcz, może kupmy np. czerwony, fioletowy. Niech się coś dzieje, zmieńmy trochę te stare nawyki. Ale ja zawsze mówię, że ewolucja, nie rewolucja, bo kolor nas wyróżnia. Jeżeli nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zwracamy na siebie uwagę, to może to być na początku trudne do zaakceptowania. Ale zachęcam do tego, żeby się odważyć, żeby próbować, bo to daje dużo radości i nie giniemy w tłumie – dodaje Tamara Gonzalez Perea (Macademian Girl).

Zdaniem fachowców na stany depresyjne idealny jest kolor żółty i różowy. W przypadku dużego zmęczenia w ciągu dnia, warto otoczyć się pomarańczowymi barwami, które pomogą odzyskać witalność i chęć do działania. Doskonałym kolorem do terapii odchudzających jest niebieski, z kolei zieleń ukoi nerwy wynikające ze zmartwień i problemów.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.