Newsy

Marcelina Zawadzka: mam tendencję do gubienia pierścionków, dlatego rzadko je noszę

2016-04-22  |  06:45

Prezenterka jest zwolenniczką dyskretnej, ale kobiecej biżuterii. Najchętniej nosi kolczyki, rzadko zakłada natomiast pierścionki, ma bowiem tendencję do ich gubienia. Dwa zostawiła w toalecie na stacjach benzynowych. Biżuterię gwiazda kupuje zarówno u znanych projektantów, jak i w mniejszych salonach jubilerskich.

Marcelina Zawadzka twierdzi, że jej podejście do biżuterii zmienia się wraz z wiekiem i sezonowymi modami. W 2011 roku, gdy otrzymała tytuł Miss Polonia, chętnie nosiła strojne, rzucające się w oczy ozdoby. Taka biżuteria była wówczas niezwykle modna. Od tamtego czasu gust prezenterki znacznie się jednak zmienił.

– Teraz mam fazę na bardzo delikatne, kobiece, raczej nierzucające się mocno w oczy, ale podkreślające kobiecość, urodę i taką lekkość, tak jak właśnie tutaj u Ani Kruk – mówi Marcelina Zawadzka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda „Pytania na śniadanie” zachwyciła się nową, wiosenną kolekcją Ania Kruk Inspired by Fantasia. W jej skład wchodzą kolczyki, bransoletki i naszyjniki, których bazą są delikatne wzory złożone z koronkowych ornamentów. Marcelina Zawadzka najchętniej nosi kolczyki, mimo że często są one zasłonięte włosami. Twierdzi jednak, że dopiero po założeniu kolczyków czuje się ubrana. Znacznie rzadziej nosi pierścionki, ma bowiem tendencję do ich gubienia.

– Kiedy nie są ze szlachetnego złota, to zdejmuje się je do mycia rąk i zazwyczaj gubi. Wiem, że trudno, najwyżej niech sczernieją, ale ich nie zdejmuję, bo już dwa razy zgubiłam w taki sposób pierścionek na stacji – mówi Marcelina Zawadzka.

Biżuterię była Miss Polonia kupuje zarówno u znanych projektantów, jak i w mniejszych sklepach jubilerskich. Podobnie jest z jej całą garderobą – lubi bowiem łączyć ekskluzywne ubrania z tańszymi, np. z sieciówek lub sklepów z modą vintage. Chętnie kupuje także oryginalną, zwłaszcza etniczną, biżuterię na targach.

– Często, kiedy wyjeżdżam za granicę, staram się szukać na takich regionalnych rynkach etnicznej czy z po prostu z tamtych regionów biżuterii i sobie przywożę – mówi Marcelina Zawadzka.

Prezenterka twierdzi, że taka przywieziona z wakacji biżuteria to nie tylko doskonała pamiątka, lecz także oryginalny element każdej stylizacji.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.