Newsy

Norbert Hawryluk (Wicemister Polski 2015) marzy o karierze prezentera telewizyjnego

2016-08-03  |  06:50

Wicemister Polski 2015 liczy na szybką karierę w modelingu. Ma nadzieję na udział w zagranicznych pokazach mody i sesje dla Calvina Kleina. Docelowo pragnie jednak zostać prezenterem telewizyjnym. Jego zdaniem tytuł pomaga w rozwoju kariery – po konkursie dostał kilka propozycji współpracy zawodowej.

Norbert Hawryluk otrzymał tytuł drugiego Wicemistera Polski w listopadzie 2015 roku. Od tego czasu zdobył nie tylko sporą liczbę fanek, lecz także nowe, ciekawe propozycje zawodowe w zakresie modelingu. Po konkursie zainteresował się nim menadżer, z którym obecnie współpracuje, otrzymał także propozycje sesji zdjęciowych i udziału w pokazach mody. Zdaniem modela udział w konkursie może być niezłym punktem wyjścia do dalszej kariery.

 Myślę, że jest to na pewno trampolina, na pewno to nie podcina skrzydeł, myślę, że parę osób się o mnie dowiedziało. Pojawiły się rzeczywiście telefony o współpracę, więc z pewnością mogę to nazwać trampoliną – mówi Norbert Hawryluk agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. 

22-letni szczecinianin nie ukrywa, że najbliższą przyszłość zawodową wiąże z modelingiem. Liczy też, że dzięki tytułowi jego kariera w tej dziedzinie rozwinie się szybko. Docelowo marzy jednak o pracy w telewizji.

– Liczę na światowe wybiegi, sesje dla Calvina Kleina, a docelowo chciałbym być prezenterem telewizyjnym – deklaruje Norbert Hawryluk.

Pozytywne oddziaływanie konkursów takich jak Mister Polski nie ograniczania się – zdaniem modela – do stwarzania jego uczestnikom szansy na karierę. Wpływają one bowiem także na mentalność innych mężczyzn, pokazując, że warto dbać o siebie, a przywiązywanie wagi do wyglądu nie powinno być wyłączną domeną kobiet.

– Pokazują, że to nie jest temat tabu, że fajnie czuć się dobrze we własnej skórze, dobrze wyglądać, podobać się kobietom – mówi Norbert Hawryluk.

Model uważa, że dobry wygląd ma duże znaczenie i wpływa na to, jak postrzegają człowieka inni ludzie. Nie ukrywa też, że świadomość, że jest dobrze zbudowany i dobrze ubrany, poprawia jego samoocenę, sprawia też, że staje się bardziej pewny siebie w relacjach z kobietami. Model ma jednak świadomość, że konkursy takie jak Mister Polski wciąż postrzegane są przez pryzmat stereotypów.

– My jesteśmy jeszcze, niestety, postrzegani, my, misterzy, przez pryzmat tego, że nie mamy nic do powiedzenia, tylko że wyglądamy. Staram się przełamywać to wszystko, bo uważam, że mam dużo więcej do powiedzenia niż do pokazania, wygląd to nie wszystko – mówi Norbert Hawryluk.

Zwycięzcą konkursu Mister Polski 2015 w listopadzie ubiegłego roku został 18-letni Rafał Jonkisz, tytuł pierwszego Wicemistera otrzymał natomiast Dominik Maj.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.