Newsy

Michał Szpak: Rock to nieodłączna część mojego życia. Mam nadzieję, że jeszcze do niego wrócę

2017-05-29  |  06:45

Wokalista nie wyklucza nagrania płyty w klimacie hardrockowym. Twierdzi, że z ciężkim brzmieniem łączą się jego wspaniałe wspomnienia z okresu nastoletniego, gdy był członkiem zespołu Whiplash. Choć dziś śpiewa głównie pop, nadal chętnie jeździ na koncerty rockowe.

Michał Szpak wykonuje muzykę z pogranicza popu i rocka, od początku kariery zawodowej zdradzał jednak zamiłowanie również do cięższych brzmień. W liceum należał do zespołu Whiplash grającego surowego hard rocka, a nawet metal. Formacja powstała w marcu 2007 roku z inicjatywy gitarzysty Kamila Czapli i istnieje do dziś pod nazwą DeStar.

– To był naprawdę fantastyczny czas w moim życiu. To on w jakiś sposób otworzył tę drogę i pozwolił mi być w tym miejscu, w którym jestem teraz – mówi Michał Szpak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wokalista zakończył oficjalną współpracę z zespołem Whiplash w 2011 roku, gdy dostał się do pierwszej polskiej edycji muzycznego talent show „X Factor”. Do dziś utrzymuje jednak kontakt z kolegami z zespołu, często spotyka się też z nimi na jednej scenie podczas koncertów. Nie zapomniał również o swojej fascynacji hard rockiem.

– Kocham taki klimat. Rock to nieodłączna część mojego życia. Uwielbiam jeździć na festiwale muzyki rockowej. Kiedy tylko mogę, to wyjeżdżam na takie rzeczy mówi Michał Szpak.

Artysta uważa, że muzyka hardrockowa fantastycznie wyraża ludzkie emocje. Twierdzi, że tęskni za tego rodzaju klimatami i nie wyklucza, że w przyszłości jeszcze do nich wróci.

– Myślę, że taka płyta pojawi się też w mojej dyskografii – mówi Michał Szpak.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Gwiazdy

Damian Janikowski: Charakter wojownika pozwolił mi przejść z zapasów do MMA. Mam zamiar wysoko zajść w Federacji KSW

Były zapaśnik nie ukrywa, że przejście z dyscypliny, w której zdobył brązowy medal olimpijski, do MMA nie było łatwe. Przede wszystkim zaskoczyła go technika walki, w której dozwolonych jest dużo więcej chwytów niż na macie. Udało mu się jednak pokonać kryzys i teraz jest dumny ze swoich sukcesów na nowej płaszczyźnie. Ma nawet ambicje walczyć o najwyższe trofea w KSW. Damian Janikowski zaznacza, że nie boi się wyzwań ani ciężkiej pracy. Nie wyklucza więc, że po zakończeniu kariery sportowej zostanie trenerem albo wróci do wojska.

Sport

Rośnie pokolenie osób otyłych i z nadwagą. To duże obciążenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego młodych ludzi

Niemal co trzecie polskie dziecko w wieku 7–9 lat ma nieprawidłową masę ciała – alarmują eksperci ochrony zdrowia i wskazują, że będzie to mieć poważne konsekwencje. Rośnie pokolenie osób, które w młodym wieku będą się zmagały z chorobami metabolicznymi, ale też z problemami natury psychicznej. Wciąż brakuje efektywnych działań zapobiegających problemowi i współpracy międzyresortowej na tym polu. Eksperci ostrzegają jednak przed biernym oczekiwaniem na odgórne akcje i zachęcają do zmiany nawyków już na poziomie domu rodzinnego.