Newsy

W marcu zespół The Dumplings rusza na podbój Stanów Zjednoczonych

2016-03-02  |  06:45

Zespół The Dumplings będzie miał szansę zaprezentować swoją twórczość na prestiżowym amerykańskim festiwalu South by Southwest. Artyści nie kryją satysfakcji, że zostali zauważeni przez organizatorów SXSW i przyznają, że jeszcze bardziej motywuje ich to do pracy. Ostatni album został wydany w listopadzie, a Justyna Święs i Kuba Karaś deklarują, że powoli myślą już o trzecim krążku.

Duet z Zabrza najpierw zachwycił rzesze internautów, publikując swoje nagrania na kanale YouTube, a dopiero z czasem został dostrzeżony przez krytyków muzycznych. W 2014 roku zespół wydał swój debiutancki album „No Bad Days”, a rok później Justyna Święs i Kuba Karaś odebrali Fryderyka za „fonograficzny debiut roku”. Mimo młodego wieku,muzycy są zdeterminowani i ciężko pracują na swój sukces.

Nasze najbliższe plany to koncerty, przygotowanie nowego materiału i wyjazd do Stanów Zjednoczonych na festiwal The South by Southwest – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Kuba Karaś, The Dumplings,

Festiwal South By Southwest organizowany jest od blisko 30 lat w Austin w Teksasie. The Dumplings to jeden z najbardziej znanych polskich zespołów electro-popowych. Justyna Święs i Kuba Karaś w listopadzie wydali drugą płytę – „Sea You Later", więc też wybierają się na SXSW z zupełnie świeżym materiałem. Ich występ zaplanowany jest na 19 marca.

Cały czas się przygotowujemy do tego, jesteśmy bardzo szczęśliwi. Cały czas to jest z tyłu głowy i goni nas do roboty – mówi Justyna Święs, The Dumplings.

Artyści przyznają, że choć mają już wiele inspiracji i pomysłów na materiał do kolejnej płyty, to na razie fani będą musieli się uzbroić w cierpliwość i trochę poczekać na nowy album. 

Jesteśmy świeżo po wydaniu płyty, więc też nie można przesadzać, żeby nie przedobrzyć. – mówi Kuba Karaś.

Członkowie zespołu The Dumplings grają wiele koncertów i dużo czasu spędzają w trasie koncertowej. Wtedy najchętniej sięgają po ulubione książki – Justyna Święs po „Sto lat samotności” Gabriela Garcii Márqueza, a Kuba Karaś – po „Cień wiatru” Carlos Ruiz Zafóna.

Są inspiracje, które są nam absolutnie niezbędne. Nie można tworzyć bez obserwowania innej sztuki – podkreśla Justyna Święs.

Poza koncertami w Polsce pod koniec kwietnia zespół wystąpi również w Dublinie, Manchesterze i Londynie.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.