Newsy

Natalia Klimas nie chce wracać do Nowego Jorku: jest tam dużo ciężej

2014-02-26  |  07:10
Natalia Klimas nie najlepiej wspomina swój pobyt w Nowym Jorku, dlatego nie wyobraża sobie powrotu do USA. Za oceanem aktorka spędziła kilka lat. Zagrała m.in. u boku Sarah Jessiki Parker i Hugh Granta. Jednak rozłąka z najbliższymi i tęsknota za domem wzięły górę. Klimas zdecydowała, że chce robić karierę w Polsce.

Aktorka przyznaje, że w Stanach konkurencja w branży jest ogromna. Wiele osób chce zrobić karierę za wszelką cenę, dlatego na castingu o jedną rolę walczy kilkuset aktorów. Jej udało się zagrać w serialach „Plotkara” i „Białe kołnierzyki” oraz w filmie „Słyszeliście o Morganach”.

To było fajne jako przygoda młodości, ale nie wyobrażam sobie powrotu tam. Ta męka, harowanie po nocach, żeby się utrzymać. Jest tam dużo ciężej. A tutaj jest aktorstwo, jest dom, jest rodzina, są przyjaciele. Jestem tu w domu i dzięki temu moje życie jest bogatsze, jest spokojniejsze, jest piękniejsze – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Natalia Klimas.
 
Po nowojorskiej przygodzie z aktorstwem Natalia Klimas wróciła do Polski. W ubiegłym roku wystąpiła w serialach: „Przyjaciółki” oraz „2XL”. W tym sezonie, pojawi się w nowej produkcji TVN–u „Sama słodycz”, gdzie zagra Patrycję – kobietę bezgranicznie zakochaną, zdesperowaną i nachalną.

To, że gram w jednym serialu z Romą Gąsiorowską, to jest dla mnie jakiś kosmos. Bardzo podziwiam jej talent – dodaje Natalia Klimas.

Natalia Klimas jest absolwentką nowojorskiego The Lee Strasberg Theatre Institute i The William Esper Studio. Prywatnie jest córką znanej projektantki mody Joanny Klimas.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.