Newsy

Norbert Hawryluk (Wicemister Polski 2015) marzy o karierze prezentera telewizyjnego

2016-08-03  |  06:50

Wicemister Polski 2015 liczy na szybką karierę w modelingu. Ma nadzieję na udział w zagranicznych pokazach mody i sesje dla Calvina Kleina. Docelowo pragnie jednak zostać prezenterem telewizyjnym. Jego zdaniem tytuł pomaga w rozwoju kariery – po konkursie dostał kilka propozycji współpracy zawodowej.

Norbert Hawryluk otrzymał tytuł drugiego Wicemistera Polski w listopadzie 2015 roku. Od tego czasu zdobył nie tylko sporą liczbę fanek, lecz także nowe, ciekawe propozycje zawodowe w zakresie modelingu. Po konkursie zainteresował się nim menadżer, z którym obecnie współpracuje, otrzymał także propozycje sesji zdjęciowych i udziału w pokazach mody. Zdaniem modela udział w konkursie może być niezłym punktem wyjścia do dalszej kariery.

 Myślę, że jest to na pewno trampolina, na pewno to nie podcina skrzydeł, myślę, że parę osób się o mnie dowiedziało. Pojawiły się rzeczywiście telefony o współpracę, więc z pewnością mogę to nazwać trampoliną – mówi Norbert Hawryluk agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. 

22-letni szczecinianin nie ukrywa, że najbliższą przyszłość zawodową wiąże z modelingiem. Liczy też, że dzięki tytułowi jego kariera w tej dziedzinie rozwinie się szybko. Docelowo marzy jednak o pracy w telewizji.

– Liczę na światowe wybiegi, sesje dla Calvina Kleina, a docelowo chciałbym być prezenterem telewizyjnym – deklaruje Norbert Hawryluk.

Pozytywne oddziaływanie konkursów takich jak Mister Polski nie ograniczania się – zdaniem modela – do stwarzania jego uczestnikom szansy na karierę. Wpływają one bowiem także na mentalność innych mężczyzn, pokazując, że warto dbać o siebie, a przywiązywanie wagi do wyglądu nie powinno być wyłączną domeną kobiet.

– Pokazują, że to nie jest temat tabu, że fajnie czuć się dobrze we własnej skórze, dobrze wyglądać, podobać się kobietom – mówi Norbert Hawryluk.

Model uważa, że dobry wygląd ma duże znaczenie i wpływa na to, jak postrzegają człowieka inni ludzie. Nie ukrywa też, że świadomość, że jest dobrze zbudowany i dobrze ubrany, poprawia jego samoocenę, sprawia też, że staje się bardziej pewny siebie w relacjach z kobietami. Model ma jednak świadomość, że konkursy takie jak Mister Polski wciąż postrzegane są przez pryzmat stereotypów.

– My jesteśmy jeszcze, niestety, postrzegani, my, misterzy, przez pryzmat tego, że nie mamy nic do powiedzenia, tylko że wyglądamy. Staram się przełamywać to wszystko, bo uważam, że mam dużo więcej do powiedzenia niż do pokazania, wygląd to nie wszystko – mówi Norbert Hawryluk.

Zwycięzcą konkursu Mister Polski 2015 w listopadzie ubiegłego roku został 18-letni Rafał Jonkisz, tytuł pierwszego Wicemistera otrzymał natomiast Dominik Maj.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.