Newsy

Pastelowe pasma we włosach hitem tego sezonu

2014-04-14  |  06:30

W tym sezonie modne są niebieskie lub różowe pastelowe pasma we włosach. Mogą być one doczepione lub możemy pofarbować własne pasma włosów. Takie kontrolowane szaleństwo na głowie nie musi wpływać na odbiór wizualny całej fryzury. W zależności od koloru i liczby pasemek, stylizacja może być mniej lub bardziej delikatna. Warto też zwrócić uwagę na typ urody.

Fryzura powinna współgrać z konturem twarzy i typem urody. To, co dobrze wygląda na głowie znanej aktorki, niekoniecznie musi się sprawdzić u innych. Wybierając fryzurę czy kolor włosów, należy kierować się przede wszystkim własnym wyglądem, a nie panującą w danym momencie modą. Istnieją jednak trendy, które sprawdzą się przy każdym typie urody.

Mamy wiosnę, która lubi kolory jasne, ciepłe. Lato, które lubi zimne odcienie blondów. Jesień, która kocha kolory miedziane i brązowe oraz zimę, która lubi fiolety i czernie tłumaczy zasady doboru odcieni włosów stylistka fryzur Dorota Wodzińska.

Aby wybrać idealne cięcie do danej twarzy, trzeba się kierować jej kształtem, a także budową ciała. Fryzjer powinien ocenić, jaka długość oraz jaka fryzura będzie najlepiej wyglądała do owalu twarzy, szerokości barków czy długości szyi.  

Najważniejsze jest oczywiście, jaki jest rodzaj twarzy czy ona jest okrągła, trójkątna, prostokątna czy owalna. Jak duże są zależności między kościami policzka czy żuchwy. Też bardzo ważny jest nos, ważne, czy czoło jest wysokie mówi Dorota Wodzińska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Odpowiednią fryzurą można maskować mankamenty urody, jak na przykład odstające uszy czy zbyt wysokie czoło. Poza praktycznymi funkcjami fryzury, ważne jest też, aby dobrze się w niej czuć i podobać się sobie. Dlatego, jak podkreśla stylistka fryzur, dobra fryzura to taka, która współgra z osobowością człowieka i stylem.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zbiórki internetowe przestały się już kojarzyć wyłącznie z finansowaniem leczenia. Ludzie zbierają także na podstawowe potrzeby i realizację marzeń

Połowa Polaków wspiera zbiórki charytatywne online – wynika z raportu przygotowanego przez SW Research dla Allegro. Najczęściej przekazujemy datki na pomoc humanitarną związaną z kataklizmami, wsparcie chorych, pomoc dzieciom czy zwierzętom. Jeszcze do niedawna zbiórki internetowe kojarzyły się głównie z finansowaniem terapii czy rehabilitacji dla ciężko chorych, ale coraz częściej ludzie zbierają na podstawowe potrzeby, takie jak żywność czy opał na zimę, ale również na realizację marzeń.