Newsy

Paulina Sykut-Jeżyna: czytam teraz dużo kryminałów i poradników dla przyszłych mam

2016-07-13  |  07:05

Prezenterka przygotowuje się do macierzyństwa. Radzi się bardziej doświadczonych koleżanek i dużo czyta. Chętnie odwiedza internetowe portale parentingowe, czyta także tradycyjne poradniki. Fachowe książki to jednak niejedyna lektura prezenterki. W wolnych chwilach gwiazda równie chętnie sięga po kryminały.

Paulina Sykut-Jeżyna jest w piątym miesiącu ciąży. Swoje pierwsze dziecko, córeczkę o imieniu Róża, urodzi w grudniu. Gwiazda uważa, że w życiu każdej kobiety przychodzi czas, gdy w naturalny sposób zaczyna odczuwać potrzebę macierzyństwa. Twierdzi też, że od dłuższego czasu przygotowuje się do bycia mamą. Wiele jej koleżanek zostało już matkami i prezenterka chętnie rozmawia z nimi na ten temat.

To jest po prostu taki etap w życiu, że koleżanki rodzą, a więc się o tym rozmawia. I tak naprawdę wcześniej czy później zaczynasz myśleć o tym, że też chciałabyś zostać rodzicem, matką i że to jest piękna rzecz – mówi Paulina Sykut-Jeżyna agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Prezenterka twierdzi, że gdy dowiedziała się o ciąży, zaczęła bardzo dużo czytać na ten temat. Szczególnie chętnie zagląda na portale parentingowe, gdzie można znaleźć porady ekspertów z różnych dziedzin. Gwiazda korzysta też z pomocy przyjaciółek, które pożyczają jej sprawdzone przez siebie poradniki.

Właśnie jedna z nich mi za kilka dni przyniesie kilka świeżych lektur, bardzo dobrych, więc myślę, że będę miała całą biblioteczkę na ten najbliższy czas – mówi Paulina Sykut-Jeżyna.

Gwiazda nie ogranicza się jednak wyłącznie do poradników dla przyszłych mam. W wolnych chwilach równie chętnie po nieco lżejszą lekturę – bardzo lubi kryminały. Obecnie czyta „Dziewczynę z pociągu” Pauli Hawkins. Książka ta w Stanach Zjednoczonych w ciągu miesiąca sprzedała się w nakładzie 2 mln egzemplarzy, a prawa do tłumaczenie sprzedane zostały 47 krajom. W wytwórni DreamWorks trwają prace nad jej filmową adaptacją.

Jeszcze nie skończyłam i nie wyrobiłam sobie na jej temat zdania, ale mam mieszane uczucia. Często jest tak, że jak wiele osób radzi, to nie do końca mnie to zachwyca, ja przynajmniej tak mam, że jak coś jest bestsellerem, to nie zawsze mi się podoba – mówi Paulina Sykut-Jeżyna.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.