Newsy

PLICH: U Blanki widzę same słabe punkty. Musi popracować nad wokalem i wizerunkiem, bo na razie jest to przaśne, słodkie i bez żadnego pomysłu

2023-03-03  |  06:16

Zdaniem projektanta Blankę czeka bardzo długa droga, zarówno jeśli chodzi o doskonalenie warsztatu wokalnego, jak i kreowanie scenicznego wizerunku. Zwyciężczyni polskich preselekcji do Eurowizji 2023 nie zrobiła na nim dobrego wrażenia, bo braki widoczne były na wielu płaszczyznach. PLICH uważa, że absolutnie nie powinna się ona do nikogo na siłę upodabniać, tylko umiejętnie wykorzystać swoje atuty i na ich bazie stworzyć swój niepowtarzalny styl. Dobrze, by z pomocy profesjonalistów skorzystała już teraz, bo lista rzeczy do nadrobienia jest bardzo długa. Dużo bardziej przekonujący był dla niego natomiast występ i strój Yana.

Nie milkną echa eurowizyjnego koncertu TVP. Decyzja jury wciąż budzi ogromne kontrowersje, wiele widzów uważa, że preselekcje były ustawione, a Blanka nie będzie godnie reprezentować Polski na arenie zagranicznej. Co więcej nie brak też głosów, że jej piosenka zatytułowana „Solo” jest plagiatem, a styl à la Barbie jest nieco w złym guście. Na wokalistkę spadła lawina negatywnych komentarzy.

– Jeżeli chodzi o wizerunek Blanki i cały ten występ, to nie chcę za bardzo krytykować dziewczyny, bo jest młoda, ładna i na pewno bardzo przeżywa to, że jest teraz pod mocnym obstrzałem mediów i dużo się wokół niej dzieje. Uważam jednak, że tak ładna dziewczyna powinna znaleźć sobie kogoś od wizerunku, kto przygotuje jej odpowiednie stroje, bo w przeciwnym razie obawiam się tego, w czym wystąpi na Eurowizji, jeśli w ogóle wystąpi – mówi agencji Newseria Lifestyle PLICH.

Jego zdaniem Blankę czeka ogrom pracy, bo na razie niczym się nie wyróżnia, nie ma na siebie żadnego pomysłu i nie zaskakuje oryginalnością.

– Uważam, że nawiązanie i podobieństwo Blanki do Ariany Grande jest słabe. Osoba, która jedzie reprezentować swój kraj, powinna być w czymś oryginalna, a nie wyglądać jak podróbka kogoś. Byłem przerażony, jak to wszystko jest przaśne, słodkie, bez żadnego pomysłu – mówi.

PLICH zachęca Blankę, by rozejrzała się wokół siebie, zerknęła na trendy w modzie i poszukała odpowiednich inspiracji. Najważniejsze jest jednak to, by nie była kalką jakiejś swojej idolki, tylko wypracowała własny, niepowtarzalny styl. Zawsze też może skorzystać z pomocy fachowców.

– W dzisiejszych czasach jest wiele trendów w modzie, ta moda się miesza wieloma epokami i gwiazdy mają mnóstwo inspiracji, ale przede wszystkim chodzi o smak, żeby to było dobre. Receptę trudno znaleźć, natomiast uważam, że powinno się otaczać dobrymi stylistami, projektantami mody, fryzjerami i ewentualnie osobami od emisji głosu, które by też pomogły w pracy nad całokształtem. Bo to jednak jest kwestia całego wizerunku, a tutaj widzę same słabe punkty – mówi projektant.

Być może stylizacja Blanki miała nieco odwrócić uwagę od pewnych braków w umiejętnościach wokalnych, jednak zdaniem PLICHA nie tędy droga. Jeśli wokalistka ma zamiar pozostać w branży muzycznej na dłużej, to zdecydowanie powinna zapisać się na lekcje śpiewu.

– Każdy z odbiorców patrzy na różne rzeczy, każdy z nas ma swoje gusta, preferencje, komuś się może ta piosenka podobać, komuś nie, ktoś może być zafascynowany stylem Barbie, ktoś inny może być zniesmaczony. Ja chodziłem do szkoły wokalnej i myślę, że nad wieloma rzeczami powinna popracować. Praca czyni mistrza i za kilka lat ta dziewczyna może nas zaskoczyć i oczarować, bo w historii widziałem już wiele takich przypadków. Bycie artystą polega na wielu błędach i uważam, że fajnie, jak z tych błędów ktoś wyciąga lekcje – podkreśla.

Projektant mody bacznie obserwował uczestników preselekcji. Jego szczególną uwagę zwrócił Yan. Ten wokalista z kolei poprzez swój strój podpadł jednemu z jurorów.

– Yan jest kontrowersyjny, ale przecież tego właśnie oczekujemy od artystów, żeby byli kontrowersyjni. Poza tym z tego, co słyszałem, to on sam sobie komponuje, tworzy muzykę. Pewnie ten strój też dobierał do siebie. Ja ubrałbym go dokładnie w to samo, bo widać było, że świetnie się w tym stroju czuje i o to chodzi. Obejrzałem teledysk, który promuje tę piosenkę, to fajny klip, zapadł mi w pamięci i widać, że to jest jakieś, że to płynie z niego – mówi.

Gdyby więc okazało się, że to właśnie Yan będzie reprezentował nasz kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji, PLICH chętnie doradzi mu w wyborze odpowiedniej stylizacji.

– Patrząc na jego temperament, zaproponowałbym mu coś równie odważnego. Jest to gorący temat, więc na pewno szedłbym za tym ciosem kontrowersji stroju i może pomyślałbym nad jakimś intensywnym kolorem – dodaje projektant.

67. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w maju w Liverpoolu.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Zdrowie

Tomasz Ciachorowski: Po czterdziestce nasze ciało nie jest już tak sprawne jak wcześniej. Imają się go różne choroby, dolegliwości i łatwiej o infekcje

Aktor zaznacza, że po czterdziestce stał się wielkim entuzjastą profilaktyki i na bieżąco monitoruje stan swojego zdrowia. Korzysta więc z dobrodziejstw medycyny i docenia, że dzięki regularnym badaniom może mieć kompleksową wiedzę na temat tego, co się dzieje w jego organizmie. Tomasz Ciachorowski uważa, że w pewnym wieku trzeba już dbać o siebie ze zdwojoną siłą. Dobrą kondycję pomaga mu zachować także aktywny styl życia. Szczególnie lubi jeździć na rowerze.

Psychologia

Katarzyna Zielińska: Na dobranoc nie oglądamy telewizji, tylko czytamy dzieciom książki. To jest ten moment, kiedy możemy budować relację z naszymi pociechami

Aktorka, która jest ambasadorką kampanii #TataTeżCzyta2024, zapewnia, że wraz z mężem z ogromną przyjemnością kultywuje tradycję wieczornego czytania swoim synkom, ośmioletniemu Henrykowi i sześcioletniemu Aleksandrowi. Chłopcy mają już ulubione lektury, wśród nich są miedzy innymi książki detektywistyczne, przyrodnicze, o sporcie i o kosmosie. Katarzyna Zielińska podkreśla, że cała rodzina uwielbia ten wieczorny rytuał i czerpie z niego wiele korzyści.