Newsy

Rafał Maserak i Karolina Gorczyca wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

2014-12-08  |  06:50

Rafał Maserak i Karolina Gorczyca wzięli udział w sesji zdjęciowej promującej licytację biżuterii, z której dochód zasili konto fundacji Jurka Owsiaka. Oboje przyznają, że nie trzeba było długo namawiać ich do udziału w kampanii, chętnie wspierają bowiem wszelkie akcje charytatywne. 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 11 stycznia 2015 roku.

Rafał Maserak i Karolina Gorczyca zaangażowali się w akcję Biżuteryjka dla WOŚP, organizowaną przez grupę zaprzyjaźnionych osób z całej Polski zajmujących się zawodowo lub hobbystycznie projektowaniem biżuterii. Na co dzień członkowie grupy kontaktują się ze sobą poprzez media społecznościowe i pocztę elektroniczną. W stałym gronie spotykają się raz w roku, jesienią, aby wspólnie stworzyć biżuterię przeznaczoną specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ubiegłym roku jedną z twarzy akcji była Marcelina Zawadzka.

– Dostałem propozycję udziału w sesji zdjęciowej WOŚP, licytacji bransoletek. 15 artystek wykonywało ozdobę, którą mam teraz na ręku, każda inną jej część. Biżuteria będzie licytowana właśnie podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cieszę się, że dostałem taką propozycję, ponieważ jest to na pewno bardzo ważna inicjatywa, a poza tym niesienie pomocy innym jest dla mnie czymś bardzo przyjemnym – mówi Rafał Maserak w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Karolina Gorczyca zachęca natomiast do licytowania wykonanego specjalnie na potrzeby WOŚP naszyjnika. Aktorka przyznaje, że jest zachwycona dziełem artystów pracujących w ramach akcji Biżuteryjka dla WOŚP.

Jest wyjątkowo piękny, bo jest bardzo precyzyjnie wykonany. Skład się z drobniusieńkich koraliczków, które zostały złączone w dziwny sposób, nawet nie potrafię opisać, jak to zostało zrobione. Po prostu te panie własnymi rękami to wklejały, przyklejały, łączyły, jednym słowem: manufaktura z najwyższej półki. Uważam, że jest ciekawy, ma też swoją wagę, więc czuć, że jest porządny. Myślę, że każdy mógłby spokojnie go założyć i wyglądać jak milion dolarów – mówi Karolina Gorczyca.

Rafał Maserak przyznaje, że propozycję udziału w sesji przyjął bez wahania, chętnie wspiera bowiem wszelkie akcje charytatywne. Zapewnia, że jeśli tylko ma czas i możliwości zawsze stara się pomagać innym. Cieszy się także, że mógł sprawdzić się w nowej dla niego roli modela. 

Jeżeli tylko jest jakaś propozycja i możliwość niesienia pomocy, to oczywiście się angażuję. Udzielam się w sportach, więc jak tylko są jakieś imprezy charytatywne na rzecz chorych dzieci, to pomagam. Często gram w reprezentacji artystów Polski w piłkę nożną, jeździmy na takie mecze charytatywne, a teraz mam możliwość przeobrazić się w modela – mówi Rafał Maserak.

Także Karoliny Gorczycy nie trzeba było długo namawiać do udziału w sesji. Aktorka znana jest z zaangażowania w działalność charytatywną, którą często łączy ze swoją wielką pasją, czyli triathlonem. W lecie pomagała przy zbiórce pieniędzy na budowę sali fitness w Domu Dziecka w Falbogach, wzięła także udział w biegu charytatywnym dla Mariusza Smaruj, sportowca wymagającego kosztownej kuracji antynowotworowej.

– Akcja jest bardzo fajna, bo po pierwsze wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zbiera pieniądze dla dzieci, a po drugie pokazuje talent, zaangażowanie i pasję wielu osób, które tworzyły biżuterię, którą mam właśnie na sobie. To tworzyło, jak się dowiedziałam, pół tysiąca niezależnych artystek w Polsce. Wyglądało to tak, że każda robiła po kawałeczku i wysyłała dalej, do następnej, następna dorabiała znowu swoją część itd. Myślę, że jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym, dlatego tym bardziej warto promować taką akcję – mówi Karolina Gorczyca.

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 11 stycznia 2015 roku. Tym razem fundacja zbiera pieniądze na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej dla seniorów.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Media

Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

Media

Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.