Newsy

Rafał Maślak skoczy na bungee z setnego piętra. Mister Polski: powiem, żeby mnie wypchnęli, ale zrobię to

2015-04-14  |  06:50

Rafał Maślak przeżywa przygodę życia. W Dubaju przygotowuje się do skoku na bungee z najwyższego budynku mieszkalnego na świecie. Mister Polski przyznaje, że odkąd zobaczył zdjęcia wieżowca, obawia się skoku, nie zamierza jednak zawieść swoich fanów. Twierdzi, że skoczy, nawet gdyby musiał prosić kolegów, aby go popchnęli.

Rafał Maślak od kilku dni jest w Dubaju, gdzie jako jeden z trzech amatorów uczestniczy w projekcie o nazwie „Dream Walker – Around the World in 80 Jumps”. Jest to cykl wypraw, w których uczestniczą skoczkowie z całego świata, w każdej edycji organizatorzy wybierają tylko 20 uczestników. Miejsca skoków mają łączyć w sobie dwie cechy: monumentalne piękno natury i ekstremalne wysokości. Uczestnicy projektu osiągnęli już 5 z 80 planowanych celów, m.in. górę Kjerag w Norwegii i Navagio Beach w Grecji. W tym roku przyszedł czas na Dubaj.

Różne rzeczy teraz mówią o Dubaju. Ja chyba narobię w majtki ze strachu. Widziałem, co to jest, i jest to niezwykle ekstremalne. Przysłali mi zdjęcia widoków, z którego miejsca będę skakał, robią wrażenie. Nie ukrywam, że jestem bardzo zestresowany, w ogóle staram się o tym nie myśleć. Bo, kiedy zobaczyłem filmiki, na czym to polega, to strasznie się przestraszyłem. Ale myślę, że skoczę. Skakałem niedawno ze spadochronem, dlatego myślę, że teraz też uda mi się pokonać swoje jakieś lęki – mówi Rafał Maślak w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Rafał Maślak skoczy z Princess Tower – najwyższego budynku mieszkalnego na świecie. Znajdujący się w najbardziej ekskluzywnej dzielnicy Dubaju wieżowiec ma 107 pięter i 414 m wysokości. Prawdopodobnie długo nikt nie powtórzy wyczyny Maślaka i jego kolegów, bowiem właściciele budynku niechętnie wyrażają zgodę na jego udostępnianie. Mister Polski skoczy na bungee w systemie Dream Jump. Jest to opatentowana technika skakania z wykorzystaniem układu asekuracyjnego z lin dynamicznych oraz bloczka. Pozwala ona oddawać skoki z dowolnego obiektu.

Wyobraźcie sobie, prawie półkilometrowy budynek. My będziemy skakali z prawie setnego piętra, więc to jest dwa i pół Pałacu Kultury. To jest bardzo wysokość. Już samo stanie na tym budynku budzi grozę, a co dopiero skoczenie. Oczywiście, że to zrobię. Powiem, żeby nawet mnie popchnęli, jak nie będę chciał skoczyć. Nie zawiodę – mówi Rafał Maślak.

Od momentu przyjazdu do Dubaju Mister Polski zamieszcza na Facebooku, Snapchacie i Instagramie zdjęcia i filmiki z wyprawy. Chce, by fani byli stale z nim obecni. To właśnie oni są dla niego największą motywacją do oddania skoku.

– Nawet przed samym skokiem nagram filmik, kiedy będę już stał na tej krawędzi, cały świat będzie pode mną, a ja będę musiał wykonać ten skok – mówi Rafał Maślak.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Klaudia Carlos: Propozycja Kingi Dobrzyńskiej dotycząca „Pytania na śniadanie” sprawiła mi wielką radość i przyjemność. To dla mnie duży awans zawodowy

Gospodyni „Pytania na Śniadania” nie ukrywa, że angaż do tego formatu to dla niej duży zaszczyt i szansa na zawodowy rozwój. Jest więc ogromnie wdzięczna szefowej Kindze Dobrzyńskiej, że to właśnie ją wzięła pod uwagę i powierzyła to zadanie. Klaudia Carlos ma wieloletnie doświadczenie zawodowe i nie bierze sobie do serca krytyki widzów, którzy byli przyzwyczajeni do poprzedniej ekipy porannego programu. Nie chce także komentować zarzutów, które pojawiają się w sieci pod adresem nowych prowadzących

Handel

Handel odczuwa kryzys demograficzny. Pracownicy zagraniczni i automatyzacja sposobem na niedobór kadr

30 proc. firm handlowych uważa niedostępność pracowników za ważną lub bardzo ważną barierę w rozwoju – wynika z Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE z lipca br. Ponad dwukrotnie więcej uznało, że są nią wysokie koszty pracownicze. Brak kadr, który odczuwalny jest w wielu różnych branżach, często nawet mocniej niż w handlu, oznacza konieczność sięgania po pracowników z zagranicy oraz inwestowania w automatyzację.

Teatr

Aleksandra Popławska: Nadopiekuńczość i trzymanie dziecka pod parasolem ochronnym to przemoc psychiczna. Taka toksyczna relacja jak w spektaklu „Czułe słówka” to dobry temat dla psychologa

Najnowsza sztuka warszawskiego Och-Teatru przedstawia losy matki – przedwcześnie owdowiałej, ekscentrycznej Aurory i jej córki Emmy, która jak najszybciej chce wyjść za mąż, by uwolnić się od wpływu rodzicielki. Aleksandra Popławska, wcielająca się w rolę tej pierwszej, zaznacza, że kobiety łączy bliska, ale trudna, wręcz toksyczna więź. Jej zdaniem podobne relacje można zaobserwować również w polskich domach. Dlatego też, ta opowieść z przesłaniem powinna skłonić odbiorców do przemyśleń, bo być może jakieś sytuacje w ich rodzinach wymagają szybkiego uzdrowienia. Spektakl „Czułe słówka” powstał na podstawie jednego z najgłośniejszych amerykańskich filmów sezonu 1983/1984, jednak teatralna wersja została nieco zmodyfikowana.