Newsy

Roksana Węgiel: Nigdy nie myślałam o tym, że będę kiedyś śpiewać. Wcześniej liczył się dla mnie sport, trenowałam judo i akrobatykę

2018-12-28  |  06:26
Mówi:Roksana Węgiel
Funkcja:zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018
  • MP4
  • Wokalistce po tym, jak w pięknym stylu zawojowała Eurowizję Junior, wiele osób zaczęło wróżyć międzynarodową karierę. Artystka przyznaje, że jeszcze kilka lat temu największą pasją jej życia był sport i to jemu poświęcała najwięcej czasu. Uprawiała akrobatykę, trenowała judo oraz tańczyła zarówno hip-hop, jak i taniec towarzyski. Swój talent wokalny odkryła nietypowo – podczas karaoke na obozie judo. Na scenie stanęła, mając 9 lat. Teraz pracuje nad swoim debiutanckim albumem.

    – Nigdy nie myślałam o tym, że będę kiedyś śpiewać, że będę robić coś związanego z muzyką, bo wcześniej angażowałam się bardziej w jakieś sporty, trenowałam judo, akrobatykę, hip-hop, taniec towarzyski. Naprawdę bardzo dużo tego było, ale jakoś od zawsze potrzebowałam aktywności fizycznej, byłam bardzo ruchliwym dzieckiem – mówi agencji Newseria Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018.

    Talent wokalny Roksany Węgiel został odkryty przypadkiem, podczas obozu dla trenujących judo. Po występie otrzymała wiele gratulacji. To zachęciło ją do dalszej pracy nad możliwościami swojego głosu.

    – Kiedyś pojechałam na obóz judo i było tam karaoke. Zaśpiewałam piosenkę „My Cyganie” i wszystkim się to spodobało. Wszyscy mi zaczęli mówić, że mam taki mocny głos. Totalnie nigdy wcześniej o tym tak nie pomyślałam na poważnie, ale po tym obozie wróciłam do domu, było to jak miałam 8 lat, opowiedziałam całą historię mojej mamie i stwierdziłyśmy, że zapiszę się na zajęcia do jasielskiego domu kultury. Moja przygoda ze śpiewaniem trwa do dziś – mówi Roksana Węgiel.

    13-letnią Roksanę Węgiel, która zapewniła Polsce historyczne zwycięstwo na Eurowizji Junior, szeroka publiczność poznała dzięki udziałowi w „The Voice Kids”. Po programie nastąpił prawdziwy przełom, a wygrana otworzyła jej wiele drzwi.

    – Rok 2019 zapowiada się tak samo fajnie jak 2018. W lutym będzie premiera płyty i prawdopodobnie w maju lecę do Izraela, gdzie będę występować jako gość na dorosłej Eurowizji. To też jest dla mnie ogromne wyróżnienie – mówi Roksana Węgiel.

    W najbliższym czasie artystkę będzie można usłyszeć podczas „Sylwestra marzeń” w Zakopanem. Jak sama przyznaje, jest to dla niej ogromne wyróżnienie.

    – To jest dla mnie ogromny zaszczyt, samo to, że już mogę wystąpić wśród tak wspaniałych artystów. Bardzo się cieszę, że właśnie mogę wystąpić z moją piosenką „Anyone I Want To Be”, tylko w trochę innej odsłonie. Będzie inna kreacja, inna choreografia, ale jeszcze nie mogę za dużo zdradzić – mówi Roksana Węgiel.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Gwiazdy

    Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

    Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

    Media

    Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

    Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

    Edukacja

    Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

    Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.