Newsy

Sasha Strunin: dzieciństwo to dla mnie zapach pudru, potu, desek teatralnych

2016-11-14  |  06:55

Już jako 11-latka Sasha Strunin wiedziała, że przyszłość zawodową chce związać z muzyką. Nie wyklucza, że stało się to pod wpływem rodziców, śpiewaków operowych z poznańskiego Teatru Wielkiego. W przeciwieństwie do nich wokalistka postanowiła jednak zająć się muzyką rozrywkową, dającą większe możliwości kreacyjne niż opera.

Sasha Strunin pochodzi z rodziny o silnych artystycznych tradycjach. Jej babcia była aktorką, dziadek reżyserem, rodzice są natomiast śpiewakami operowymi. Wokalistka twierdzi, że praca rodziców z pewnością wywarła na nią wpływ – naturalną rzeczą jest według niej fakt, że dziecko śpiewaków również chce śpiewać zawodowo. Przez pierwsze lata życia nie zamierzała jednak podążyć tą samą drogą zawodową co rodzice. Nie zdawała sobie wówczas sprawy z wartości artystycznej muzyki operowej, nie wiedziała też, ile pracy i wysiłku wymaga.

Ja się wychowałam na scenie, w teatrze, u garderobianych, i zapach mój dzieciństwa to jest zapach pudru, potu, tych desek teatralnych, taki bardzo charakterystyczny. Kojarzyło mi się to tak dziwnie – mówi Sasha Strunin agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Dopiero, kiedy miała 11 lat, zrozumiała, że jej przyszłością jest muzyka. Rodzice zapisali ją na lekcje śpiewu do Marzeny Osiewicz w Poznaniu. Sasha Strunin uczestniczyła ponadto w różnego rodzaju festiwalach i przeglądach piosenki. Od początku wiedziała, że nie zamierza się zajmować operą, tak jak jej rodzice, lecz muzyką rozrywkową, daje ona bowiem znacznie więcej możliwości kreacyjnych. 

– To nie jest odtwarzanie muzyki, która została napisana w baroku, oczywiście można odtwarzać na wiele różnych sposobów i interpretować na różne sposoby, aczkolwiek mnie ciągnęło do muzyki rozrywkowej – mówi Sasha Strunin.

Pełne nazwisko wokalistki to Aleksandra Igoriewna Strunina. Jej ojciec Igor Strunin jest bowiem Rosjaninem, matka natomiast, Wita Nikołajenko – Ukrainką. Gwiazda przyszła na świat w ówczesnym Leningradzie, a przez pierwsze lata życia mieszkała na Ukrainie. Dopiero potem wraz z rodzicami przeniosła się do Poznania. Twierdzi, że mimo mieszanego pochodzenia czuje się przede wszystkim Polką.

– Na olimpiadzie kibicuję najlepszym, bardzo lubię oglądać także paraolimpiadę. Jak mam czas i jak siądę, to muszę przyznać, że kibicuję chyba bardziej jednak Polsce mówi Sasha Strunin.

Wokalistka posługuje się rosyjskim zdrobnieniem swojego imienia. Jej zdaniem jest to atut, w Polsce Sasza nie jest bowiem popularnym imieniem, zwłaszcza dla dziewczynki. Gwiazda twierdzi, że imię to noszą jedynie pochodzący z Ukrainy chłopcy. W krajach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych Ameryki jest to natomiast popularne imię dla obu płci, jest więc łatwe do wymówienia i zapamiętania. Posługiwanie się tym zdrobnieniem jest dla niej również kwestią przyzwyczajenia.

– Rodzice mówili na mnie Sasha, jak przyjechali do Polski słabo mówili po polsku, dopiero się uczyli. W szkole, a nawet w przedszkolu, jak pani wołała na mnie Ola, to ja po prostu nie zwracałam uwagi na tę Olę. I każdy kolejny nauczyciel w każdej kolejnej szkole po prostu był już nauczony, że jest Sasha – mówi Sasha Strunin.

W październiku tego roku ukazał się drugi solowy album studyjny wokalistki, zatytułowany „Woman in Black”. Krążek, nagrany we współpracy z amerykańskim muzykiem Garym Guthmanem, utrzymany jest w stylistyce, którą gwiazda określa mianem jazz noir.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Julia Kamińska: Jeżeli da się ze sobą pracować i mieszkać, to oznacza, że jest się dobrze dopasowanym

Zdaniem Julii Kamińskiej partnerzy w życiu prywatnym mogą być również dobrymi wspólnikami w pracy. Wszystko zależy od odpowiedniego ustalenia priorytetów i  dopasowania charakterów. Taki zgrany duet aktorka tworzy właśnie z Piotrem Jaskiem, który napisał scenariusz między innymi do serialu „BrzydUla”, gdzie zagrała główną rolę.

Media

Ewa Wachowicz: Gdy zaczynałam, nie było wielu programów gastronomicznych, więc czuję się pionierką

Dziennikarka przyznaje, że z gastronomią związana jest już od dziecka. Gdy była nastolatką, uczęszczała na różnorodne kursy kulinarne. Gotowanie traktowała wówczas jako rozrywkę. Później, głównie dzięki wsparciu rodziny, zdecydowała się podjąć edukację w tym zakresie. Kiedy rozpoczynała przygodę z telewizją, programy gastronomiczne dopiero zaczynały się pojawiać. Wachowicz cieszy się, że jej pasja przerodziła się w zawód.

 

Turystyka

Ferie zimowe najchętniej spędzamy w górach. Ceny noclegów są wyższe niż rok temu

Ceny noclegów w popularnych kurortach w okresie ferii zimowych przewyższają ubiegłoroczne stawki. Najdrożej zapłacimy w Kościelisku, Szklarskiej Porębie i Białce Tatrzańskiej, średnio ponad 100 zł za osobę. Nieco taniej wyjdzie nas pobyt w mniej znanych górskich miejscowościach – około 60 zł za osobę. W ten weekend wypoczynek kończą uczniowie z pierwszych pięciu województw,  ale do wyjazdów szykują się kolejni. Ci, którzy nie mają jeszcze wykupionych noclegów, powinni się spieszyć, bo im bliżej terminu, tym wyższe ceny.