Newsy

Aleksandra Woźniak: „13 posterunek” ciągnie się za mną już od 16 lat. Mimo że serial liczył zaledwie 80 odcinków

2016-03-30  |  07:10

Aktorka nie może uwolnić się od roli Kasi z „13 posterunku”. Po 16 latach od zakończenia produkcji wciąż jest kojarzona głównie z tym serialem. Twierdzi, że do dziś otrzymuje pytania o sytuację na planie lub najnowsze wydarzenia z życia serialowych kolegów.

Aleksandra Woźniak zadebiutowała w zawodzie jako 17-latka, co oznacza, że aktorstwem zajmuje się od 24 lat. W ciągu minionych 16 lat zagrała w wielu popularnych serialach. Przez trzy lata kreowała postać Agaty Gabriel w „Złotopolskich”, a dwa lata wcielała się w postać Jagny Wyszkiewicz w „Plebanii”. Występowała także m.in. w serialu „Linia życia” oraz „Szpital na perypetiach”. Aktorka twierdzi jednak, że kojarzona jest głównie z „13 posterunkiem”.

– „13 posterunek” w sposób uroczy ciągnie się za mną już 16 lat. Mimo że przewijałam się przez masę produkcji, to poprzez to, że ten serial jest często powtarzany, ludzie mają wrażenie, jakby to w dużym stopniu ten serial warunkował moje życie zawodowe – mówi Aleksandra Woźniak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka jest zaskoczona tym faktem. Przypomina, że serial „13 posterunek” kręcony był tylko przez 18 miesięcy i liczył zaledwie 80 odcinków. Zdjęcia zakończyły się w 2000 roku. Tymczasem Aleksandra Woźniak wciąż jest pytana o sytuację na planie lub o najnowsze wiadomości z życia jej serialowych kolegów.

 – Są to urocze pytania w postaci: „A co słychać u Czarka?”, „A jak tam na planie”? Bardzo mi się podobają tego typu pytania. Oczywiście nie mam sklerozy, więc pamiętam, że 16 lat temu było bardzo miło na planie – mówi Aleksandra Wożniak.

„13 posterunek” to słynny sitcom w reżyserii Macieja Ślesickiego, emitowany w latach 1997–1998 oraz w 2000 roku. Jego bohaterami byli policjanci z fikcyjnego warszawskiego posterunku m.in. posterunkowy Cezary Cezary, starszy sierżant Kasia, starszy posterunkowy Arnold oraz komendant Władysław Słoik. Aleksandra Woźniak wcielała się w postać Kasi, zakochanej w Cezarym i za wszelką cenę próbującą zdobyć jego miłość.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.