Newsy

Edyta Olszówka o serialu „Aż po sufit!”: Nie przypominam mojej bohaterki. Ona myśli o innych ludziach, ja o sobie

2015-11-06  |  06:55

Aktorka lubi grać bohaterki o skrajnie odmiennej osobowości niż ona sama. Takie role dają bowiem aktorowi możliwość głębszego wejrzenia w siebie. Obecnie Olszówka kreuje postać Joanny Domirskiej, żony i matki skoncentrowanej wyłącznie na rodzinie. Aktorka twierdzi, że prywatnie jest przeciwieństwem swojej bohaterki – jest bowiem bardziej skoncentrowana na sobie samej niż na innych ludziach. 

Bohaterami serialu stacji TVN „Aż po sufit!” są Joanna i Andrzej Domirscy małżeństwo obchodzące właśnie 25. rocznicę ślubu. Rocznica zbiega się w czasie z powrotem dorosłych już dzieci do rodzinnego domu, w którym szukają schronienia przed problemami miłosnymi i finansowymi. Joanna, w którą wciela się Edyta Olszówka, to kobieta czuła, troskliwa i całkowicie oddana swojej rodzinie. W trudnych momentach jest niezawodną podporą dla swoich bliskich.

– Joanna jest matką, która zawsze stoi po stronie dzieci, bez względu na sytuację. Jest dosyć mocno skupiona na swojej rodzinie. Dla mnie jest to nie do końca zrozumiałe, bo jednak ja realizuję swoje marzenia i pasje. Zawsze chciałam być aktorką, spełniam swoje marzenie i dobrze się w swoim życiu czuję – mówi Edyta Olszówka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka twierdzi, że jest zupełnie różna od swojej serialowej bohaterki. Przede wszystkim odznacza się odmienną filozofią życiową i celami, które chce w życiu osiągnąć. Rozumie jednak motywację Joanny i wynikające z niej działania. Docenia także takie cechy jej charakteru jak umiejętność i chęć słuchania innych, lojalność wobec bliskich oraz wspieranie ich bez narzucania się.

– Ona cały czas myśli o innych, ja absolutnie taka nie jestem, wręcz przeciwnie, myślę cały czas o sobie. Ale jest pewien rodzaj wrażliwości, którą rozumiem i czuje, np. w scenach, które są zapisane, nigdy nie mam takich pytań, że chciałabym coś zmienić mówi Edyta Olszówka.

Gwiazda już wcześniej grała postać o skrajnie różnej osobowości niż ona sama. Była to Pola Madejska z serialu „Przepis na życie”  kobieta przebojowa, pełna energii i egoistycznie nastawiona do życia. Edyta Olszówka twierdzi, że bardzo lubi grać postacie, które w niczym nie przypominają jej samej.

– Im one są dalej od nas, tym są dla aktora bardziej ciekawe, bo dają nam możliwość pewnych poszukiwań w sobie. Granie takiej osoby, której charakter, patrzenie na świat, na życie jest tak odległe, jest wyzwaniem i wielką przyjemnością – mówi Edyta Olszówka.

Serial „Aż po sufit” można oglądać na antenie telewizji TVN we wtorki o godz. 21.30. Oprócz Edyty Olszówki występują w nim również m.in. Cezary Pazura i Małgorzata Foremniak.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Spełniłem swoje marzenie i uczę młodzież w szkole. To zawód niedoceniany na bardzo wielu płaszczyznach

Gospodarz „Dzień Dobry TVN” spełnia się także w zawodzie nauczyciela. W jednym z warszawskich liceów prowadzi lekcje wiedzy o społeczeństwie, ale nie w tradycyjnej odsłonie. W jego autorskim programie jest bowiem sporo elementów dziennikarskich. Krzysztof Skórzyński zauważa, że pedagodzy nie są odpowiednio wynagradzani. Dodatkowo prestiż zawodu nauczyciela jest teraz przerażająco niski, a tym samym spada satysfakcja z jego wykonywania.

Problemy społeczne

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Zdrowiu reprodukcyjnemu wciąż poświęca się za mało uwagi w debacie o dzietności i polityce rodzinnej

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci, czyli najmniej od II wojny światowej. Tegoroczne dane są jeszcze gorsze. W pierwszej połowie 2024 roku zarejestrowano ok. 126,5 tys. urodzeń, czyli o blisko 12,5 tys. mniej niż rok wcześniej – wynika z danych GUS. W kwestii zastępowalności pokoleń na znaczeniu zyskuje problematyka zdrowia reprodukcyjnego. WHO uważa problemy z płodnością kobiet i mężczyzn za istotny problem zdrowotny. – To temat, który w ogóle nie jest podejmowany – ocenia prof. dr hab. Elżbieta Gołata, przewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych PAN. – Nie tylko zdrowie reprodukcyjne, ale w ogóle stan zdrowia ludności to jedno z najważniejszych wyzwań demograficznych i społecznych.