Newsy

Karolina Pilarczyk: Drifting może być naprawdę podniecający, a ponadto poprawia nasze umiejętności na drodze

2020-01-23  |  06:21

Dwukrotna mistrzyni Europy w driftingu przyznaje, że w nadchodzącym czasie czeka ją dużo pracy. Po udanym sezonie pragnie skupić się na edukacji polskich kierowców. W okresie zimowym, kiedy na drogach jest ślisko i mokro, należy zachować wyjątkową ostrożność. Aby czuć się bezpiecznie, warto doskonalić swoje umiejętności jazdy. Zdaniem Pilarczyk pomaga w tym drifting – sport motorowy odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

W trakcie oczekiwania na kolejny sezon driftingowy Karolina Pilarczyk nie zamierza odpoczywać. W najbliższym czasie zajmie się głównie edukacją. Pragnie bowiem podnieść umiejętności jazdy oraz świadomość polskich kierowców, a przez to uczynić drogi bardziej bezpiecznymi.

– Jestem po sezonie driftingowym i zaczęłam się przygotowywać do przyszłego sezonu. Obecnie jesteśmy na etapie ściągania samochodów do Polski, żeby móc przygotować je na przyszły rok. Nadchodzący czas zapowiada się dla nas bardzo intensywnie. Będziemy budować samochody i edukować ludzi, jak należy przygotowywać je do codziennego użytku – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Karolina Pilarczyk, drifterka.

Zima jest jedną z najtrudniejszych pór roku pod względem poruszania się po drogach. Mokra nawierzchnia i słaba widoczność to częste przyczyny wypadków i stłuczek. Pilarczyk zwraca uwagę, że podstawą bezpieczeństwa jest dobre przygotowanie pojazdu do panujących warunków pogodowych.

– Zima to trudny okres dla kierowców, ponieważ jest ślisko i  mokro. Wiele osób nie potrafi odpowiednio przygotować samochodu do takich warunków pogodowych. Poprzez edukację staramy się poprawić bezpieczeństwo na drodze. Pokazujemy również, jak budować auta służące do sportu. Chcemy rozkochać ludzi w driftingu, bo to przepiękny i magiczny sport – tłumaczy.

Chociaż panuje powszechne przekonanie, że sporty motorowe bardziej fascynują mężczyzn, kobiety także dobrze odnajdują się za kółkiem. Pilarczyk zwraca uwagę, że adrenalina, którą odczuwa się podczas szybkiej jazdy, potrafi być uzależniająca. Aby przekonać panie do driftingu, należy pokazać im, jakie emocje wywołuje ta aktywność.

– Uważam, że aby przekonać kobietę do driftingu, należy wsadzić ją do samochodu i pokazać jej, że poślizg może być naprawdę podniecający. Za każdym razem, kiedy zabieram kobiety do samochodu, wychodzą z ogromnym uśmiechem. Niekiedy mówią, że to lepsze niż seks – zdradza Karolina Pilarczyk.

Kobiety coraz częściej próbują swoich sił w sportach motorowych. Najlepszym tego przykładem jest Karolina Pilarczyk, dwukrotna mistrzyni Europy w driftingu. Jej zdaniem ten rodzaj aktywności pomaga poczuć się pewniej za kierownicą.

– Motosport nie jest tylko dla mężczyzn, wiele kobiet odnosi ogromne sukcesy w sportach motorowych. Drifting można uprawiać również amatorsko, poprawi to nasze umiejętności na drodze – zwraca uwagę drifterka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok

W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.

Problemy społeczne

Polacy nie wiedzą zbyt dużo o chorobach mózgu. Jeszcze mniej o tym, jak o niego dbać

Choroby mózgu nie są zbyt rozpowszechnionym tematem wśród Polaków. Znacznie więcej wiedzą o zdrowiu ogólnie czy otyłości. Tym samym trudno im wskazać konkretne choroby, a tym bardziej powiedzieć coś o związanej z nimi profilaktyce. O tzw. higienie mózgu słyszał tylko co trzeci badany, a 13 proc. rozumie, czym ona jest. Dlatego też eksperci wskazują na większą potrzebę edukacji w tym zakresie.

Film

Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA

Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Związku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.