Newsy

Tamara Gonzalez Perea (Macademian Girl): Polscy mężczyźni dopiero uczą się, czym jest moda. Stylowi Polacy to Leszek Możdżer i Radzimir Dębski

2016-05-18  |  07:05

Macademian Girl uważa, że polscy mężczyźni powinni z większą odwagą podchodzić do kwestii ubioru. Jej zdaniem Polacy dopiero uczą się mody i nie potrafią wyrażać siebie poprzez strój. Za stylowych mężczyzn blogerka uważa Radzimira Dębskiego, Leszka Możdżera i Adama Sztabę.

Zdaniem Tamary Gonzalez Perea podstawą modnego, stylowego wyglądu jest akceptacja swojego wyglądu oraz pewność siebie. Blogerka twierdzi, że mężczyzna, który dobrze się czuje we własnej skórze i wie, czego oczekuje od życia, zawsze będzie wyglądał stylowo.

– Wtedy i ubrania się dobierają same z siebie, nie potrzeba przesadnej stylizacji, to jest mężczyzna na pewno świadomy – mówi Tamara Gonzalez Perea agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Blogerka uważa, że w Polsce mężczyźni wciąż mają jednak problem ze stylowym wyglądem i dopiero uczą się, czym jest moda. Wielu z nich myli modny wygląd ze strojeniem się, które uważają za domenę kobiet. Tamara Gonzalez Perea zachęca panów, by ubierali się zgodnie z własnym gustem i nie przebierali za kogoś, kim nie są.

– Ja bym chciała, żeby panowie zaczęli trochę oswajać modę w swoich szafach, bo podchodzą do tego wciąż jak pies do jeża, czemu się przyglądam i staram się gdzieś zachęcać, żeby podchodzili jednak z większą ufnością do ubrań czy sklepów, bo naprawdę nie gryzą – mówi Tamara Gonzalez Perea.

Autorka bloga Macademian Girl twierdzi, że w polskim show-biznesie jest kilku mężczyzn, którzy ubierają się stylowo i modnie.

– Dobrze ubrany jest Leszek Możdżer, Radzimir Dębski, Adam Sztaba. Kilku takich jeszcze bym znalazła – mówi Tamara Gonzalez Perea.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA

Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Zawiązku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.

Prawo

Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci. Statystyki mogłoby poprawić ograniczenie dostępu do żłobków i przedszkoli

W ciągu ostatnich kilku lat liczba uchyleń od szczepień obowiązkowych dzieci i młodzieży zwiększyła się prawie dwukrotnie – z 48,6 tys. w 2019 roku do 87,3 tys. w 2023 roku – wynika z danych NIZP PZH-PIB. W efekcie coraz więcej zapomnianych chorób powraca i rośnie liczba zachorowań m.in. na odrę czy krztusiec. Wraz rosnącym odsetkiem odmów powracają pomysły, by uzależnić od szczepień miejsce w żłobku czy przedszkolu, ale eksperci podkreślają, że potrzebna jest przede wszystkim edukacja rodziców.

Media

Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca

Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.