Newsy

Tamara Gonzalez Perea: Nie rozpatruję swoich stylizacji w kategorii wpadek modowych. W modzie nie ma „dlaczego?”, tylko jest „dlaczego nie?”

2018-05-09  |  06:50

Blogerka podkreśla, że kolor jest dobry na każdą okazję, pogodę i nastrój, tak samo jak estetyczny wzór i deseń. Macademian Girl przyzwyczaiła się już do tego, że wzbudza zainteresowanie swoim strojem. Nie przejmuje się jednak krzywymi spojrzeniami czy dziwnymi reakcjami. Dla niej najważniejsze jest to, że sama czuje się dobrze w tym, co ma na sobie. Dlatego nigdy nie rozpatruje swoich stylizacji w kategorii wpadek.

Tamara Gonzalez Perea ma świetne wyczucie stylu, nie boi się odważnych kolorów i niebanalnych stylizacji. Jej szafa pęka w szwach od niezliczonej ilości fantazyjnych i barwnych ubrań, butów oraz dodatków, m.in. oryginalnych nakryć głowy. Fani podziwiają ją za dystans do świata mody, a ona sama co i rusz udowadnia, że trendami nie tylko można, lecz także trzeba się bawić.

– Nie rozpatruję wpadek. Nie traktuję też tego, jak się gwiazdy ubierają, w kategoriach wpadek. Bardzo szanuję te gwiazdy, które eksperymentują. Często oglądam sobie rubryki dobrze ubranych albo fatalnie ubranych i np. dla mnie jakaś stylizacja, która jest absolutnie strzałem w dziesiątkę, jest oceniona np. na 3 w skali od 1 do 10. W modzie nie ma „dlaczego?”, tylko jest „dlaczego nie?”, tak mówił sam Karl Lagerfeld – mówi agencji Newseria Tamara Gonzalez Perea, blogerka modowa.

Tamara Gonzalez Perea to jedna z najwyrazistszych postaci związanych z modą w sieci. Ma unikatowy styl, którego jeszcze nikomu nie udało się skopiować. Blogerka podkreśla, że kocha ekstrawagancję i daleko jej do minimalizmu. Ceni sobie wyszukane wyczucie stylu i zachęca innych do modowych eksperymentów. W poszukiwaniu oryginalnych ubrań często zagląda do pracowni młodych projektantów. Jej zdaniem ci, którzy debiutują w branży, potrzebują ogromnego wsparcia i zachęty.

– Każdy ma szansę się przebić, ale projektant to nie tylko artysta, lecz tylko oczywiście biznesmen i tak jak ważna jest wizja artystyczna, to żeby projekty były indywidualne, żeby wnosiły coś nowego, tak samo istotne jest to, czy ma on pomysł na biznes – mówi Tamara Gonzalez Perea.

Macademian Girl wspiera młodych projektantów na każdym kroku, między innymi zasiadając w jury konkursu Fashion Designer Awards 2018.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.