Newsy

Anna Popek nosi okulary, żeby poprawić swój wizerunek

2014-02-21  |  07:00
Anna Popek pomimo dobrego wzroku chętnie nosi okulary z modnymi oprawkami. Dziennikarka śledzi trendy i wie, jakie kolory i kształty będą modne w najnowszym sezonie. Stanowczo odmówiła jednak skorzystania z należącej jej się z racji wieku dopłaty do okularów, którą proponował jej lekarz. Twierdzi, że ma swoje sposoby na dobry wzrok.

–  Mam sokoli wzrok i nawet ostatnio poszłam na badania okresowe w pracy i pan doktor mówi: proszę pani, w pani wieku już się należy dopłata do oprawek. Ja mówię: Co? W moim wieku? Ja mam doskonały wzrok, sokoli. Ale proszę pani, niech pani weźmie, należy się pani ustawowo. Mówię: niech pan mnie nie obraża i wyszłam – powiedziała Anna Popek agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

W obawie o pogorszenie wzroku dziennikarka zapobiegawczo wykonuje ćwiczenia, które mają na celu wzmocnienie mięśni oka.

Wzmacniam mięśnie oka, robiąc ćwiczenia gałką oczną. To są bardzo proste ćwiczenia, które polegają na tym, że należy wodzić wzrokiem po określonych kształtach, liniach albo spirali i skupiać się na tym tak mocno, żeby trochę nawet bolało. I wtedy mięsień jest mocniejszy. Optycy twierdzą, że to nie działa, ale ja wierzę w te swoje babskie sposoby na dobry wzrok – zdradziła Anna Popek.

Anna Popek nie kryje, że okulary bywają dla niej niezastąpione w odwróceniu uwagi od zmęczonych oczu lub braku makijażu.

Czasem, jak nie chcę się malować albo mam słabszy dzień, podkrążone oczy, to wtedy okulary są takim ratunkiem, że zakładam je i wszyscy patrzą na kształt okularów, a nikt się nie zagłębia w defekty urody, więc myślę, że to jest taki sprytny sposób – przyznaje Anna Popek. 

Dziennikarka zachęca również do wykorzystywania okularów korekcyjnych jako formy zabawy wizerunkiem.

Oczywiście są sytuacje, kiedy lepiej być bez nich, ale jak można się pobawić trochę wizerunkiem, kolorem i formą, to trzeba to robić. Lubię kolorowe oprawki. Kolor oprawek, które mam na sobie, wybrałam ze względu na to, że ciemny zielony będzie modnym kolorem na wiosnę. W ogóle bardzo lubię zielony, bo kojarzy mi się z wolnością, z naturą, z przyrodą, więc pasuje mi akurat w tym roku – tłumaczy dziennikarka.

Należy pamiętać, że jeśli podczas badań okresowych lekarz okulista zleci noszenie okularów, pracownik ma możliwość ubiegania się u pracodawcy o ich dofinansowanie. Dopłaty za szkła korekcyjne można również uzyskać od Narodowego Funduszu Zdrowia.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.