Newsy

Anna Popek nosi okulary, żeby poprawić swój wizerunek

2014-02-21  |  07:00
Anna Popek pomimo dobrego wzroku chętnie nosi okulary z modnymi oprawkami. Dziennikarka śledzi trendy i wie, jakie kolory i kształty będą modne w najnowszym sezonie. Stanowczo odmówiła jednak skorzystania z należącej jej się z racji wieku dopłaty do okularów, którą proponował jej lekarz. Twierdzi, że ma swoje sposoby na dobry wzrok.

–  Mam sokoli wzrok i nawet ostatnio poszłam na badania okresowe w pracy i pan doktor mówi: proszę pani, w pani wieku już się należy dopłata do oprawek. Ja mówię: Co? W moim wieku? Ja mam doskonały wzrok, sokoli. Ale proszę pani, niech pani weźmie, należy się pani ustawowo. Mówię: niech pan mnie nie obraża i wyszłam – powiedziała Anna Popek agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

W obawie o pogorszenie wzroku dziennikarka zapobiegawczo wykonuje ćwiczenia, które mają na celu wzmocnienie mięśni oka.

Wzmacniam mięśnie oka, robiąc ćwiczenia gałką oczną. To są bardzo proste ćwiczenia, które polegają na tym, że należy wodzić wzrokiem po określonych kształtach, liniach albo spirali i skupiać się na tym tak mocno, żeby trochę nawet bolało. I wtedy mięsień jest mocniejszy. Optycy twierdzą, że to nie działa, ale ja wierzę w te swoje babskie sposoby na dobry wzrok – zdradziła Anna Popek.

Anna Popek nie kryje, że okulary bywają dla niej niezastąpione w odwróceniu uwagi od zmęczonych oczu lub braku makijażu.

Czasem, jak nie chcę się malować albo mam słabszy dzień, podkrążone oczy, to wtedy okulary są takim ratunkiem, że zakładam je i wszyscy patrzą na kształt okularów, a nikt się nie zagłębia w defekty urody, więc myślę, że to jest taki sprytny sposób – przyznaje Anna Popek. 

Dziennikarka zachęca również do wykorzystywania okularów korekcyjnych jako formy zabawy wizerunkiem.

Oczywiście są sytuacje, kiedy lepiej być bez nich, ale jak można się pobawić trochę wizerunkiem, kolorem i formą, to trzeba to robić. Lubię kolorowe oprawki. Kolor oprawek, które mam na sobie, wybrałam ze względu na to, że ciemny zielony będzie modnym kolorem na wiosnę. W ogóle bardzo lubię zielony, bo kojarzy mi się z wolnością, z naturą, z przyrodą, więc pasuje mi akurat w tym roku – tłumaczy dziennikarka.

Należy pamiętać, że jeśli podczas badań okresowych lekarz okulista zleci noszenie okularów, pracownik ma możliwość ubiegania się u pracodawcy o ich dofinansowanie. Dopłaty za szkła korekcyjne można również uzyskać od Narodowego Funduszu Zdrowia.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.