Newsy

Ciemne, głębokie kolory najmodniejszym trendem w manicure

2013-11-04  |  06:30
Kolory kojarzące się z jesienią – czarny, brązowy, granatowy, ciemna zieleń czy głęboka czerwień – to trendy w manicure na ten sezon. W zapomnienie odchodzą natomiast neonowe barwy i cekinowe ozdoby lub kryształki Swarovskiego, które królowały w wakacje.

Styliści radzą jesienią dostosować kolor paznokci do pogody. W listopadzie najmodniejsze w manicure są ciemne i głębokie kolory, a także stylizacja ombre i lakiery kawiorowe. To mało znana w Polsce alternatywa dla tradycyjnych lakierów. Pomalowane nimi paznokcie wyglądają dużo bardziej efektownie. Niestety taki lakier jest mniej trwały. Jeśli chodzi o barwy, to dalej dużą popularnością cieszy się manicure ombre, czyli efekt przenikających się kolorów. 

– Zwłaszcza jest to ombre na bazie beżu. Taki manicure składa się z dwóch lub trzech barw, przechodzących płynnie jedna w drugą – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Elwira Saczewska, kosmetolog z Centrum Zdrowia i Urody "Your Place" w Warszawie.

Jedną z nowości jesiennego sezonu jest odmiana lakieru hybrydowego nieco łagodniejsza dla paznokci.

– Pojawiła się na rynku nowość. Akryl – używany w lakierach hybrydowych – zamieniany jest na silikon. Dzięki temu paznokcie mogą cały czas „oddychać”, płytka się mniej niszczy, a lakier nie wnika tak mocno w strukturę paznokcia – mówi Elwira Saczewska.

Taki lakier hybrydowy utrzymuje się przez 2-3 tygodnie, nawet przy wykonywaniu codziennych prac domowych. Najpierw nakłada się cienką warstwę lakieru, która jest następnie utwardzana w świetle UV. Manicure hybrydowego nie można jednak usunąć tradycyjnym zmywaczem do paznokci. Aby go zmyć, konieczna jest wizyta w salonie kosmetycznym i zastosowanie specjalnego płynu na bazie acetonu.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.