Newsy

Miniaturowe kosmetyki ułatwiają podróżowanie. Coraz więcej marek wprowadza linie kosmetyków w wersji mini

2016-03-23  |  06:20
Mówi:Sergiusz Osmański, dyrektor artystyczny Sephora

Zosia Ślotała, stylistka

Karolina Malinowska, modelka

Kamila Szczawińska, modelka

  • MP4
  • Miniprodukty kosmetyczne to idealne rozwiązanie dla aktywnych kobiet. Sprawdzają się zarówno w podróży, jak i na co dzień. Pozwalają zaoszczędzić miejsce w torebce i pieniądze. W wersji zminiaturyzowanej można bowiem kupić także produkty luksusowych marek.

    Kosmetyki w wersji mini powstały z myślą o kobietach, które nawet podczas wyjazdów lubią mieć przy sobie ulubione produkty. Zapewniają one komfort używania pełnej gamy pielęgnacyjnej, nie zajmując jednocześnie miejsca w bagażu. Idealnie sprawdzą się także na co dzień, zwłaszcza w przypadku aktywnych kobiet i młodych mam. Zminiaturyzowane kosmetyki dostępne są w sieci perfumerii Sephora, w nowo powstałej strefie Beauty to Go. Można je nabyć zarówno w salonach stacjonarnych, jak i w sklepie online.

    To również strefa dla osób, które cenią eksperymenty, odkrywanie nowości, dlatego Beauty to Go będzie się zmieniać sezonowo. Będą się pojawiać nowe marki, nowe koncepty. Tak na dobrą sprawę 2/3 oferty perfumerii zostało zminiaturyzowane – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Sergiusz Osmański, dyrektor artystyczny Sephora.

    Zminiaturyzowane kosmetyki cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet na całym świecie. Coraz więcej marek, także tych luksusowych, decyduje się więc na wprowadzenie wersji mini oferowanych produktów. Miniaturowa oferta obejmuje wszystkie trzy gamy kosmetyków, czyli zapachy, pielęgnację i makijaż. Są to kosmetyki lekkie dla portfela, większość z nich dostępna jest bowiem w bardzo przystępnych cenach.

    Jest to dla mnie absolutny strzał w dziesiątkę, dlatego że przy małym dziecku moja torebka nie dość, że się zmniejszyła, to jeszcze zawartość też się zmniejszyła, więc miniaturki idealnie się wpasowują w tę całą koncepcję – mówi Zosia Ślotała.

    Podobnego zdania jest Karolina Malinowska. Jako mama trzech synów docenia możliwość zaoszczędzenia miejsca przy pakowaniu walizek na rodzinny wyjazd. Modelka twierdzi, że jak każdej kobiecie zdarzają jej się nieprzewidziane sytuacje, w których potrzebuje większej ilości kosmetyków do makijażu. Cieszy ją więc fakt, że nie musi już zabierać kilkunastu cieni do powiek, wystarczy bowiem jednak paletka.

    – Takie kosmetyki przede wszystkim sprawdzają się latem, kiedy wiadomo, że makijaż może spłynąć, bo się robi ciepło, świeci słońce, nie zawsze jest on tak trwały. Wtedy możemy się szybko poprawić za pomocą tego, co mamy w torebce, a niekoniecznie musi to być wielka kosmetyczka wypełniona po brzegi – mówi Karolina Malinowska.

    Idea kosmetyków typu Beauty to Go idealnie wpisuje się także w potrzeby Kamili Szczawińskiej. Modelka również jest młodą mamą, co oznacza, że w torebce musi nosić przede wszystkim produkty niezbędne do pielęgnacji dzieci.

    – Idea kosmetyków Beauty to Go jest bardzo bliska mojemu sercu, ponieważ jestem mamą i w mojej torebce zazwyczaj większość rzeczy należy do moich dzieci i tak naprawdę niewiele miejsca zostaje na moje rzeczy i kosmetyki, a takie malutkie kosmetyki zmieszczą się wszędzie – mówi modelka.

    Zminiaturyzowane kosmetyki to także dobre rozwiązanie dla osób niezdecydowanych. Mogą one nabyć miniwersję kosmetyku, nad którym się zastanawiają, i przetestować go. Jeśli się sprawdzi można kupić już wersję standardową.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

    Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

    Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

    Prawo

    400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

    W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.

    Podróże

    Piotr Zelt: Na Święta Wielkanocne zamierzam wyjechać na narty w Alpy. Jak mam czas, to pracuję jako instruktor narciarski

    Tak samo jak w ubiegłym roku, tym razem aktor również planuje wykorzystać świąteczną przerwę w pracy na wyjazd na narty. Od biesiadowania z rodziną przy suto zastawionym wielkanocnym stole woli bowiem szusowanie na alpejskich stokach.

    Konsument

    Cykl życia smartfona jest coraz dłuższy. Mimo to większość Polaków chciałaby go wymieniać maksymalnie co dwa lata

    Cykl życia smartfonów w Polsce wyraźnie się wydłuża. Już 35 proc. Polaków używa swoich smartfonów ponad dwa lata – wynika z badania Smart Barometr opracowanego przez IQS dla bolttech. Jednocześnie jednak duża liczba osób chciałaby wymieniać smartfony częściej, nawet co roku. Dlatego kierunkiem rozwoju rynku mogą być elastyczne modele użytkowania, takie jak najem.