Newsy

Odpowiednim makijażem można odjąć sobie lat

2014-02-11  |  06:30
Mówi:Agnieszka Grzelak
Funkcja:wizażystka telewizyjna, autorka bloga blog.grzelak-makeup.com
  • MP4
  • Zmarszczki i inne niedoskonałości cery często zdradzają metrykę. Aby na co dzień nieco się odmłodzić, można zastosować parę trików kosmetycznych, które odejmą lat. Żelazne zasady odmładzającego make-upu to: niewiele pudru, róż zamiast bronzera i jasny makijaż oka.

    Makijaż odmładzający przede wszystkim musi być delikatny. Kieruję się zasadą im mniej, tym więcej mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle wizażystka telewizyjna, Agnieszka Grzelak.

    Dojrzałe panie powinny wystrzegać się mocnego makijażu. Nie należy stosować zbyt dużo podkładu, a jeśli już, to warto wybierać ten liftingujący. Zwyczajny puder lepiej zastąpić pudrem HD, który jest bardzo drobny i nie podkreśla zmarszczek. W miejsce bronzera warto użyć różu, który odświeży koloryt skóry.

    Jeżeli chodzi o cienie do oczu, to odradzałabym w ogóle jakiekolwiek czernie czy ciemne szarości, bo to wszystko postarza. W ich miejsce lepiej użyć jasnego cienia, zrezygnować z eyelinera, wystarczy sam tusz do rzęs   radzi wizażystka.

    Usta dobrze jest podkreślić delikatnym błyszczykiem i nieobciążającą pomadką, ale nie w odcieniu pomarańczowym, ponieważ dodaje on lat.

    Przed ważnym wyjściem warto zainwestować w dobre serum liftingujące, które wygładza skórę twarzy. Jednak jest to kosmetyk, którego używać się powinno od czasu do czasu. Na co dzień wystarczy pamiętać o nawilżeniu cery i regularnym stosowaniu odpowiednich do naszego wieku kremów do twarzy.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Konsument

    Media

    Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

    Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

    Problemy społeczne

    Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

    Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.