Mówi: | Anna Drobnik |
Funkcja: | szkoleniowiec KLAPP Cosmetics |
Przed sylwestrem dermatolodzy polecają zabiegi bankietowe. Dzięki nim skóra będzie rozświetlona, a wieczorowy makijaż długo się utrzyma
Zimą skóra jest przesuszona, skłonna do wyprysków i przebarwień. Żeby pozbyć się niedoskonałości, kosmetyczną regenerację warto zaplanować odpowiednio wcześniej. Ale jeśli do sylwestrowej imprezy pozostał zaledwie jeden dzień, to w tym przypadku najwięcej korzyści przyniosą tzw. zabiegi bankietowe z perłami, drobinkami złota lub na bazie kawioru. Dają one natychmiastowy efekt liftingu, nawilżenia, wygładzenia i rozjaśnienia.
Nawet najbardziej olśniewająca kreacja będzie nieestetycznie prezentować się w zestawieniu z zaczerwienioną, wysuszoną i podrażnioną skórą. By w pełni ją zregenerować, trzeba rozpocząć od intensywnego złuszczenia, ale takie zabiegi jak mikrodermabrazja czy peeling chemiczny należy wykonać co najmniej 1–2 tygodnie przed planowaną imprezą. W przedświątecznej gorączce przygotowań nie wszystkie panie miały jednak czas na to, by zadbać o siebie, a pielęgnację zwykle zostawiają na ostatnie godziny przed balem sylwestrowym. Zdaniem dermatologów najlepszą opcją „last minute” są zabiegi bankietowe.
– Wśród zabiegów bankietowych szczególnie polecane są zabiegi szybko liftingujące. Ich najważniejszym zadaniem jest napięcie skóry, rysów twarzy, zmniejszenie szorstkości i suchości naskórka oraz zniwelowanie widoczności porów. To oczywiście przełoży się na efekt finalny. Skóra dodatkowo pokryta kosmetykami kolorowymi będzie wygładzona, a makijaż będzie się trzymał całą noc – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Anna Drobnik, szkoleniowiec KLAPP Cosmetics.
Pielęgnacyjne zabiegi bankietowe błyskawicznie rewitalizują cerę, poprawiają koloryt skóry oraz usuwają objawy zmęczenia i codziennego stresu.
– Bardzo dobrze sprawdza się zabieg kawiorowy. Kawior jest jednym z najcenniejszych surowców kosmetycznych, najbogatszych w różne liczne składniki odżywcze. Gwarantuje więc lifting, rozjaśnienie, odżywienie, a zatem plastyczność. Polecam też zabiegi ze złotem ze względu na to, że nasze ciało będzie idealnie lśniło. Ten drobny pył nazywany pyłem księżycowym czy drobinkami złota będzie także dawał dobry efekt – odbijał światło i wygładzał skórę – wyjaśnia Anna Drobnik.
Takie zabiegi najlepiej zaplanować w dniu wielkiego wyjścia lub na dzień przed, żeby efekt był jak najbardziej spektakularny.
– To są zabiegi luksusowe i jeśli te substancje rzeczywiście są pochodzenia naturalnego, jeśli jest to duża dawka kawioru, to cena jest w granicach 260–300 zł, a zabieg trwa 60 minut i wsparty jest masażem. Dla efektu liftingu dobrze by było, żeby był to również masaż liftingujący, czyli tzw. face fit albo też kilka technik gimnastyki mięśni mimicznych twarzy przed lustrem przed bankietem plus kawior i efekt będzie na pewno zachwycający – podkreśla Anna Drobnik.
Zabiegi bankietowe szybko poprawiają wygląd i stan skóry, jednak trzeba pamiętać o tym, że żaden, nawet najbardziej ekskluzywny zabieg wykonany jednorazowo, nie zastąpi odpowiednio dobranej, regularnej pielęgnacji.
– Istotne jest to, żeby pielęgnację gabinetową wesprzeć dobrą pielęgnacją domową, wtedy jest szansa na to, że uda nam się utrzymać te efekty jak najdłużej. Ogromne znaczenie ma więc to, co robią nasze klientki w domu, jak dbają o swoją skórę i czy stosują się do naszych profesjonalnych wskazówek – mówi Anna Drobnik.
Dermatolodzy radzą, by sposób pielęgnacji ściśle dostosowywać do rodzaju skóry, pory roku i warunków, w których się przebywa. Podstawą jest nawilżanie i odżywianie. Najlepiej stosować kosmetyki z tej samej linii. Trzeba pamiętać także o tym, że zupełnie innych kremów potrzebuje skóra sucha, innych skłonna do przetłuszczania, a jeszcze innych starzejąca się.
Czytaj także
- 2025-03-25: Katarzyna Dowbor: Od 30 lat uczę się pielęgnacji ogrodu. Zieleń wycisza, uspokaja i ja to uwielbiam
- 2025-03-26: Złoto przebiło barierę 3 tys. dol. za uncję. Sytuacja na świecie wskazuje na dalsze wzrosty cen
- 2025-02-18: Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
- 2024-09-18: Część kosmetyków może być groźna dla kobiet w ciąży. Zwiększają ryzyko nadciśnienia
- 2024-09-03: Złota alga i zasolenie niejedynym problemem polskich rzek. Poważne konsekwencje ma także zakwit innych glonów
- 2024-08-23: Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga
- 2024-11-04: M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
- 2024-05-20: Rafał Zawierucha: Remontuję teraz nowe, wreszcie duże mieszkanie. Do tego trzeba mieć anielską cierpliwość
- 2024-04-16: Rekordowe notowania złota. Ryzyko eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie będzie napędzać dalsze wzrosty
- 2023-11-21: Cena złota pozostaje blisko maksimów, czemu sprzyjają napięcia geopolityczne. Inwestorzy detaliczni kupują jednak mniej sztabek i monet niż w rekordowym 2022 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.