Mówi: | Urszula |
Funkcja: | wokalistka |
Urszula wydała płytę na 30-lecie działalności
Najnowszy album Urszuli jest powrotem piosenkarki do początków kariery artystycznej. Na płycie znajdują się największe przeboje artystki, które zostały po wielu latach nagrane na nowo.
– Na jubileusz można stworzyć kompilację z istniejących już utworów, można dobrać jakąś specjalną składankę lub nagrać singla, ale to trochę za mało dla mnie i zespołu. Podjęliśmy dużo większe wyzwanie, czyli postanowiliśmy nagrać jeszcze raz stary materiał. Oczywiście staraliśmy się, żeby materiał był nagrany w podobnych aranżacjach, ale 30 lat to kawał czasu i mój głos zmienił się od tamtego czasu – stwierdza Urszula w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle.
Dodatkowo na płycie pojawiły się dwa nowe kawałki. Jednym z nich jest singiel „Wielki odlot 2”, promujący wydawnictwo.
– Doszły dwa nowe numery. Początkowo chcieliśmy promować płytę „Szałem sezonowej mody”, ale w końcu stwierdziliśmy, że musi być coś nowego. Utwory osadzone są w konwencji lat 80. Myślę, że oba są strzałem w dziesiątkę – mówi wokalistka.
Na początku czerwca odbyła się kolejna edycja festiwalu TOPTrendy. Jednym ze specjalnych punktów imprezy były koncerty jubileuszowe Agnieszki Chylińskiej oraz właśnie Urszuli.
– Świadomość 30 lat na scenie nie docierała do mnie jeszcze na pół godziny przed koncertem. Były co prawda emocje, ale takie pozytywne. Bardzo dużo się działo, miałam jeszcze przed wyjściem na scenę spotkanie z fanami. To nie są już 15-latkowie, jednak w dalszym ciągu mają sporo energii. Na tę okazję zrobili ogromny baner, pozakładali koszulki i czekali na mnie. Jeszcze wcześniej miała spotkanie z mediami, więc nie było nawet 5 minut spokoju. Jeszcze przed samym wyjściem były jakieś opóźnienia, ale jak już wyszłam na scenę, to mogłam odetchnąć i zrobić to, co lubię, czyli zaśpiewać – dodaje Urszula.
Urszula w trakcie swojej kariery wydała 11 albumów studyjnych. Pierwszy z nich – „Urszula” – ukazał się w 1983 roku, natomiast ostatni – „Eony Snu” w 2013 roku. Wokalistka ma na swoim koncie takie przeboje, jak „Dmuchawce, Latawce, Wiatr” oraz „Konik na Biegunach”.
Czytaj także
- 2025-03-13: Patricia Kazadi: Maciek Rock jest dla mnie ogromną inspiracją. Uczę się od mistrza
- 2025-03-04: Realizacja Planu dla Chorób Rzadkich przyspiesza. Są już nowe warunki wyceny i poszerza się pakiet badań screeningowych
- 2025-03-05: Małgorzata Potocka: Wydaje mi się, że ja wczoraj otworzyłam Teatr Sabat. Te 25 lat to była chwila moment
- 2025-02-17: K. Śmiszek: Działania USA to atak na sądownictwo międzynarodowe. To zagrożenie dla praw ofiar zbrodni wojennych
- 2025-01-22: T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu
- 2025-01-21: Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy
- 2024-11-28: 1 grudnia nowa Komisja Europejska rozpoczyna prace. W składzie pierwszy raz komisarze ds. mieszkalnictwa oraz obronności
- 2024-12-30: Krystian Ochman: Takich utworów jak „Bohemian Rhapsody” czy „Somebody to Love” to ja bym nie dotykał. Generalnie to chcę odejść od coverów i śpiewać swoje utwory
- 2025-01-27: Krystian Ochman: Gram na trąbce i na fortepianie. Nie mogę jednak ćwiczyć w domu, bo sąsiedzi interweniują
- 2024-12-19: Luna: Pewni ludzie i sytuacje mi nie służyły. Musiałam się oddzielić od przeszłości i zacząć nowy rozdział w swoim życiu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Seriale

Julia Kamińska: Dzięki roli lekarki z większą pewnością wykonywałabym teraz masaż serca. Potrafiłabym pewnie też zrobić szew na skórze
Aktorka przyznaje, że rola lekarki w serialu „Szpital św. Anny” wiąże się z dodatkowymi trudnościami. Przygotowując się do poszczególnych scen, musi bowiem opanować dość trudną terminologię medyczną. Julia Kamińska zaznacza też, że wykonywanie poszczególnych zabiegów również wymaga dużej precyzji, by na ekranie wszystko wyglądało jak najbardziej profesjonalnie. Najwięcej zawsze dzieje się na SOR-ze i producentom zależało, żeby odzwierciedlić właśnie tę atmosferę i ekstremalne warunki pracy.
Zdrowie
Przybywa osób biorących leki dla chorych na cukrzycę, aby szybciej schudnąć. To rozwiązanie niekorzystne dla zdrowia

Dietetycy ostrzegają przed wykorzystywaniem leków niezgodnie z ich przeznaczeniem. Tak dzieje się coraz częściej z lekami na cukrzycę, które stosują osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy. Jak podkreśla dietetyk Jakub Mauricz, może to prowadzić do przykrych dolegliwości zdrowotnych, a nawet zagrażać życiu. Jednocześnie zaznacza, że podstawą leczenia dla osób z nadwagą powinna być zmiana nawyków żywieniowych.
Media
Patricia Kazadi: Maciek Rock jest dla mnie ogromną inspiracją. Uczę się od mistrza

Prowadząca „Must Be the Music” jest przekonana, że nowa odsłona programu zrobi wśród widzów prawdziwą furorę. Ona sama, mimo że zna kulisy, to i tak z dużym zaciekawieniem obejrzała pierwszy odcinek i to, co zobaczyła na ekranie, zrobiło na niej ogromne wrażenie. Patricia Kazadi chwali uczestników, jurorów, a także współprowadzących nową edycję. Nie ukrywa, że dużą inspiracją jest dla niej Maciej Rock, pracowity, utalentowany, a zarazem niezwykle skromny człowiek.