Newsy

W tym sezonie buty na płaskiej podeszwie zastąpią szpilki

2014-05-08  |  06:35
Do łask powracają buty na płaskiej podeszwie, które idealnie pasują zarówno do pracy, jak i na wieczorne wyjście. Przy wyborze obuwia kobiety zwracają uwagę nie tylko na modny fason, lecz także to, czy buty są wygodne. Wśród najmodniejszych wzorów króluje obuwie z metalicznymi akcentami, printami, w pastelowych odcieniach.

W tym sezonie modne są buty z metalicznymi ozdobami jak złoto i srebro albo opalizujące metale. Wiele marek postawiło również na kolor – królują różne odcienie zieleni, pomarańczu czy różu. Stylowe są również buty na płaskim obcasie z motywami zwierzęcymi, jak np. zebra czy żyrafa. Buty na płaskiej podeszwie wypierają obecnie wysokie obcasy.

Myślę, że jest to sezon, w którym kobiety lubiące wygodę nie będą musiały się męczyć w wysokich butach. Płaskie buty dają duże pole do popisu tym, które chcą być i modne, i czuć się bardzo komfortowo – wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle Anna Szymczak z firmy obuwniczej Nessi.

Kobiety wybierają obuwie zazwyczaj w zależności od sytuacji. Buty na płaskiej podeszwie uznawane są za wygodniejsze i bardziej komfortowe. Do wyboru są również buty na koturnie. Wyłącznie od preferencji kobiety zależy to, jakie buty wybierze do pracy, a jakie na wieczorne wyjście.

Jedne kobiety uwielbiają buty na obcasie i chodzą tylko w takich. Znam takie, które twierdzą, że nawet w takich biegają, co oczywiście jest żartem. Zdecydowana większość kobiet na co dzień wybiera buty płaskie. Płaskie to znaczy wygodne, komfortowe, idealne do pracy – dodaje Anna Szymczak.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Muzyka

Konsument

Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.

Prawo

Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.