Newsy

W tym sezonie buty na płaskiej podeszwie zastąpią szpilki

2014-05-08  |  06:35
Do łask powracają buty na płaskiej podeszwie, które idealnie pasują zarówno do pracy, jak i na wieczorne wyjście. Przy wyborze obuwia kobiety zwracają uwagę nie tylko na modny fason, lecz także to, czy buty są wygodne. Wśród najmodniejszych wzorów króluje obuwie z metalicznymi akcentami, printami, w pastelowych odcieniach.

W tym sezonie modne są buty z metalicznymi ozdobami jak złoto i srebro albo opalizujące metale. Wiele marek postawiło również na kolor – królują różne odcienie zieleni, pomarańczu czy różu. Stylowe są również buty na płaskim obcasie z motywami zwierzęcymi, jak np. zebra czy żyrafa. Buty na płaskiej podeszwie wypierają obecnie wysokie obcasy.

Myślę, że jest to sezon, w którym kobiety lubiące wygodę nie będą musiały się męczyć w wysokich butach. Płaskie buty dają duże pole do popisu tym, które chcą być i modne, i czuć się bardzo komfortowo – wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle Anna Szymczak z firmy obuwniczej Nessi.

Kobiety wybierają obuwie zazwyczaj w zależności od sytuacji. Buty na płaskiej podeszwie uznawane są za wygodniejsze i bardziej komfortowe. Do wyboru są również buty na koturnie. Wyłącznie od preferencji kobiety zależy to, jakie buty wybierze do pracy, a jakie na wieczorne wyjście.

Jedne kobiety uwielbiają buty na obcasie i chodzą tylko w takich. Znam takie, które twierdzą, że nawet w takich biegają, co oczywiście jest żartem. Zdecydowana większość kobiet na co dzień wybiera buty płaskie. Płaskie to znaczy wygodne, komfortowe, idealne do pracy – dodaje Anna Szymczak.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.