Newsy

Wiganna Papina: poproszono mnie o pomoc przy pogrzebie Lecha Kaczyńskiego. Nikt by nie odmówił pomocy w takim momencie

2017-11-23  |  06:33

Pomaga się ludziom, a nie opcjom politycznym - mówi stylistka. Zaznacza też, że po katastrofie smoleńskiej nawet przedstawiciele opozycji wspierali Martę i Jarosława Kaczyńskich. Zdaniem Wiganny Papiny nikt w takiej sytuacji nie odmówiłby pomocy.

Wiganna Papina jest nie tylko znaną stylistką gwiazd, ale także ekspertem od wizerunku polityków. Współpracę z rodziną Kaczyńskich zaczęła podczas kampanii prezydenckiej w 2005 roku dbała wówczas o stylizacje zarówno Lecha Kaczyńskiego, jak i jego żony Marii. W następnych latach, już w czasie prezydentury Kaczyńskiego, również bywała odpowiedzialna za jego wizerunek podczas wystąpień publicznych.

– Kontynuacja tej współpracy nastąpiła niestety podczas pogrzebu. Potem nastąpiła również kampania prezydencka, w której chcąc nie chcąc wzięłam udział – mówi Wiganna Papina agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Po tragicznej śmierci pary prezydenckiej w katastrofie lotniczej w kwietniu 2010 roku Wiganna Papina została poproszona o wsparcie wizerunkowe dla Marty Kaczyńskiej. Stylistka dbała o jej wygląd podczas uroczystości pogrzebowych, koncertów żałobnych oraz spotkań z delegacjami państw z całego świata.

– Służyłam jej pomocą, dlatego że była jej po prostu potrzebna, jak każdej kobiecie w takiej sytuacji – mówi Wiganna Papina.

Stylistka podkreśla, że po katastrofie smoleńskiej różnice polityczne straciły na znaczeniu. Wsparcia Marcie i Jarosławowi udzielali praktycznie wszyscy, niezależnie od wyznawanych poglądów i miejsca zajmowanego na polskiej scenie politycznej. Wśród pomagających znaleźli się zarówno dziennikarze, jak i przedstawiciele ówczesnej opozycji rządowej. Zdaniem gwiazdy, była to po prostu pomoc udzielona rodzinie, która znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej.

– Wydaje mi się, że nikt by nie odmówił pomocy akurat w tym momencie życia, zarówno tych ludzi, jak i śmierci innych ludzi, więc są to oczywistości, że pomaga się ludziom, a nie opcjom politycznym akurat w moim przypadku mówi Wiganna Papina.

Kilka tygodni temu stylistka opowiedziała o swojej znajomości z Jarosławem Kaczyńskim w jednej z rozgłośni radiowych. Pozytywną oceną tak stylu, jak i osobowości prezesa Prawa i Sprawiedliwości naraziła się na mocną krytykę ze strony internautów i niektórych mediów.

Czytaj także

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Wschód Kultury

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Media

Marcin Tyszka: Z jurorami „Top Model” bardzo się różnimy i często ostro się kłócimy. Kiedyś napiszę o tym książkę

Fotograf zapewnia, że choć to już 11. edycja „Top Model”, to nie ma mowy o nudzie czy jakiejkolwiek rutynie. Zarówno jurorzy, jak i ekipa realizująca program robią bowiem wszystko, by nadal przyciągał on uwagę widzów i stał się dla kogoś trampoliną do sławy. Tym razem również nie zabraknie więc charyzmatycznych uczestników, a jury często będzie miało skrajne opinie. Marcin Tyszka zdradza też, że poza tym show już realizuje kolejne intrygujące projekty zawodowe, w których połączy zamiłowanie do egzotycznych roślin i projektowania wnętrz.

Firma

Technologia coraz szybciej przeobraża rynek pracy. Staje się kluczowa nie tylko dla rozwoju kariery, ale też wellbeingu pracowników

Technologia już dziś jest częścią codziennego życia zawodowego dużej grupy pracowników, a w przyszłości jej udział będzie rósł. 65 proc. Polaków uważa, że kompetencje cyfrowe będą odgrywać coraz ważniejszą rolę na rynku pracy, a 60 proc. ocenia, że osobom biegłym w nowych technologiach będzie łatwiej o podwyżki i awanse – wynika z badań przeprowadzonych przez Grupę Pracuj. Cyfryzacja i zmiana modelu pracy na zdalny lub hybrydowy staje się także stałym elementem wellbeingu pracowniczego. Do korzystania z dobrodziejstw tej sytuacji skłonne są przede wszystkim młode osoby, które szukają pracy elastycznej, dopasowanej do ich stylu życia.

Muzyka

Michał Szczygieł: W każdym tygodniu jestem w różnych częściach Polski. W busie jest zawsze wielka impreza, nic tylko jeździć i grać koncerty

Lato to dla artystów bardzo intensywny czas, zwłaszcza że po przerwie związanej z pandemią nie tylko oni, ale również publiczność jest spragniona koncertów. Michał Szczygieł cieszy się więc, że jest tak duże zainteresowanie jego występami i może gościć z zespołem na różnych scenach. Jeśli natomiast chodzi o plany wakacyjne, to na razie myśli tylko o kilkudniowych wypadach w góry.

Partner serwisu