Mówi: | Monika Bartnik |
Funkcja: | masażystka i fizjoterapeutka |
Firma: | Your Place Centrum Zdrowia i Urody |
Masaż i dieta skuteczniejsze w walce z cellulitem niż kremy
Większość kobiet do walki z cellulitem używa specjalnych kosmetyków kupowanych w drogeriach. Efekty ich działania nie zawsze są jednak zadowalające. Eksperci radzą skorzystać z profesjonalnych zabiegów, a także zmienić dietę i regularnie ćwiczyć.
Każdy salon kosmetyczny oferuje zabiegi kosmetyczne, które mają zredukować cellulit oraz wygładzić i ujędrnić skórę. Wybór jest ogromny. Najtańszym zabiegiem jest masaż bańką chińską. Efekty widać już po 3-4 zabiegach. Bańki chińskie, zasysając skórę, poprawiają przepływ krwi i pomagają pozbyć się z organizmu zbędnych produktów przemiany materii.
Innym rodzajem walki z cellulitem jest spacer w urządzeniu Vacu Line. Po założeniu specjalnych spodenek biegamy na specjalnej bieżni zamkniętej w kapsule, w której panuje podciśnienie. Efekty widać już po pierwszych dwóch zabiegach.
Skutecznym sposobem na przeciwdziałającym cellulitowi jest Liposhock, czyli działanie laserem, który rozrywa błony komórek tłuszczowych i uwalnia tłuszcz do przestrzeni międzykomórkowej. Zostaje on potem wydalony z organizmu wraz z procesami metabolicznymi.
– Dobrze jest stosować go również w terapii łączonej, tak jak w przypadku masaży odchudzających, dobrze by było, jeśli stosowalibyśmy dietę, a także uprawiali aktywność fizyczną – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Monika Bartnik, masażystka i fizjoterapeutka w Your Place Centrum Zdrowia i Urody.
Zabiegu nie powinno się wykonywać jednak częściej niż raz w tygodniu.
– Po skorzystaniu z Liposhock’a warto zastosować drenaż limfatyczny. Może on być wykonany manualnie albo za pomocą aparatury. Zabieg wykonujemy tylko na małe partie, np. tył ud, łydki, brzuch, boczki, bryczesy. Powierzchnia, na której wykonuje się ten zabieg, nie powinna być większa niż dwie dłonie – dodaje Monika Bartnik.
Nie każdy może jednak wykonać zabieg Liposhock. Przeciwwskazania do zabiegu to ciąża, choroby serca i niewydolność układu krążenia, niewydolność nerek i wątroby, nowotwory, cukrzyca i choroby skórne. Przed zabiegiem należy wypełnić ankietę na temat stanu zdrowia.
Czytaj także
- 2025-04-04: Dziś premiera drugiego albumu Wiktora Dyduły. „Serwuję dużą gamę najróżniejszych emocji”
- 2024-12-30: Nowy rok to dobry moment na refleksję nad celami finansowymi. Polacy mają coraz większą świadomość konieczności budowania kapitału
- 2024-08-30: Katarzyna Cichopek: Mamy z Maciejem tyle zajętości związanych z produkcjami Polsatu, że musieliśmy zrobić sobie przerwę od naszego podcastu
- 2024-08-23: ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów
- 2024-08-16: Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało
- 2024-08-02: Lenka Klimentová: Od 12. roku życia męczą mnie silne migreny. Najbardziej cierpiałam w czasie ciąży, kiedy nie mogłam brać tabletek
- 2024-02-21: Joanna Trzepiecińska i Tomasz Dedek znowu małżeństwem. Aktorzy grają parę w spektaklu „Jak Zabłocki na mydle”
- 2024-04-12: Tomasz Dedek: My aktorzy jesteśmy trochę próżni i dzięki temu zawodowi chcemy być znani. Kiepsko, jeśli nikt nas nie poznaje na ulicy
- 2023-12-18: Konsumenci coraz częściej sięgają po owoce i warzywa z mniejszą ilością pestycydów. Sadownicy zmieniają podejście do produkcji
- 2023-11-16: Polacy inwestują z myślą o spokojnej emeryturze. Wciąż niewielu z nich korzysta przy tym z dobrowolnych programów emerytalnych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.