Komunikaty PR

Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle - Agnieszka Zabrodzka

2024-08-20  |  16:39
Biuro prasowe

Twórczości wielu wybitnych artystów — takich jak Salvador Dalí, René Magritte czy Claude Monet — towarzyszył motyw lustrzanego odbicia. To niezwykle zjawisko, które wywołuje nieskończone symboliczne skojarzenia. Zwierciadła są również inspiracją Agnieszki Zabrodzkiej, polskiej artystki młodego pokolenia, która już 22 sierpnia o godz. 19:00 zaprezentuje swoje prace w Elektrowni Powiśle. Spotkanie ze sztuką będzie jednocześnie powitaniem jej w gronie artystek i artystów DESA Modern.

Agnieszka Zabrodzka urodziła się w 1989 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat fascynowały ją sztuki plastyczne. Ukończyła malarstwo na warszawskiej ASP, po czym zrealizowała kilkanaście wystaw indywidualnych – zarówno w Polsce, jak i w Budapeszcie czy Antwerpii.

Pejzaże, które przedstawia Agnieszka Zabrodzka, są wypełnione przez rzeki, jeziora i mgły. Artystka wydobywa zmienny i refleksyjny charakter żywiołu wody. Jej prace, utrzymane w nostalgicznym kolorycie, wpisują się w tradycję romantycznego ujmowania przyrody jako krainy pełnej tajemnic.

22 sierpnia (czwartek) o godzinie 19:00 na tarasie Lumen w Elektrowni Powiśle odbędzie się spotkanie z artystką, która opowie o swojej twórczości i premierowo zaprezentuje kolekcję inkografii w ofercie DESA Modern. Spotkanie to będzie również okazją do zadania artystce pytań czy rozmowy w kuluarach.

Cykl wydarzeń DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle, został zainicjowany w 2023 roku. W sezonie letnim koneserzy sztuki mogli bezpośrednio poznać dzieła i posłuchać o twórczości Magdaleny Jędrzejczyk, Zdzisława Beksińskiego, Szymona Brodziaka, Michała Zaborowskiego czy Wojciecha Siudmaka. Kontynuacja cyklu spotkań, obejmujących wernisaże prac polskich artystów, ma na celu propagowanie kultury i popularyzację sztuki w świadomości odbiorców. DESA Modern, jako galeria sztuki specjalizująca się w sztuce współczesnej połączyła siły z Elektrownią Powiśle – ważnym pod względem historycznym i kulturowym miejscem na mapie Warszawy. W industrialnej przestrzeni przez całe lato cyklicznie będą prezentowane kolekcje wybitnych twórców oraz uznanych artystów młodego pokolenia.

Spotkanie z Agnieszką Zabrodzką w ramach II edycji cyklu spotkań ze sztuką DESA Modern w Elektrowni Powiśle odbędzie się 22 sierpnia o godz. 19:00 na tarasie Lumen Rooftop (poziom +2). Wstęp jest bezpłatny.  

_____________________

BIO

Agnieszka Zabrodzka urodziła się w 1989 roku w Warszawie. W latach 2004-2010 uczęszczała na lekcje rysunku i malarstwa w warszawskiej Fundacji Atelier Foksal. W 2010 roku rozpoczęła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie należała do zespołu pracowni prof. Stanisława Baja i dr Arkadiusza Karapudy. Głównym źródłem inspiracji jest dla niej natura – cicha, spokojna, ale i tajemnicza.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Spacer po Pałacu Rzeczypospolitej oczami architekta Tomasza Koniora Biuro prasowe
2024-08-14 | 09:50

Spacer po Pałacu Rzeczypospolitej oczami architekta Tomasza Koniora

Pałac Rzeczypospolitej w Warszawie to miejsce ponad trzystuletniej historii. Architektoniczne tajniki renowacji tego wyjątkowego obiektu w czasie niespotykanej formuły konferencji w formie
Sztuka 80. rocznica Powstania Warszawskiego w Fabryce Norblina
2024-07-29 | 17:10

80. rocznica Powstania Warszawskiego w Fabryce Norblina

Wyjątkowa wystawa fotografii, seanse filmów powstańczych w kinie KinoGram, bezpłatne pokazy emocjonującego filmu w technologii VR “Kartka z Powstania” – tak Fabryka
Sztuka Muzeum Powstania Warszawskiego łączy ludzi już od 20 lat
2024-07-29 | 12:10

Muzeum Powstania Warszawskiego łączy ludzi już od 20 lat

Ponad 10 mln odwiedzających, ponad 20 tys. przeprowadzonych lekcji muzealnych dla blisko 0,5 mln uczniów i prawie 0,5 mln obserwujących w mediach społecznościowych to jedynie kilka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

Uroda

Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.