Newsy

Agnieszka Cegielska: Szanuję moją pracę. Rzadko kiedy w mediach możemy mieć etat

2017-07-04  |  06:33

Gwiazda TVN jest zadowolona z kierunku, w jaki potoczyła się jej kariera zawodowa. Docenia bezpieczeństwo zapewniane przez pracę na etacie oraz możliwości samorozwoju. Już jako prezenterka pogody skończyła studia z zakresu zdrowego stylu życia, dzięki czemu poprowadziła autorski cykl na antenie TVN.

Agnieszka Cegielska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunkach dziennikarstwo i ekonomia. Od 2004 roku związana jest zawodowo ze stacją TVN, gdzie pracuje jako prezenterka pogody. Gwiazda twierdzi, że nie planowała rozwijać kariery w takim kierunku, w dużej mierze zadecydował o tym przypadek. Była studentką, gdy jej przyjaciel z Trójmiasta poinformował ją, że stacja TVN planuje otwarcie nowych kanałów tematycznych i poszukuje osób do pracy. Do ewentualnego zatrudnienia podeszła z niedowierzaniem, wysłała jednak zgłoszenie.

Odezwano się do mnie po trzech miesiącach, zaproszono na próby kamerowe, które wyszły tak sobie, a po kolejnych trzech miesiącach zaproszono mnie na pierwsze nagrania i tak się to później potoczyło – mówi Agnieszka Cegielska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Prezenterka twierdzi, że czuje wdzięczność za możliwość pracy w telewizji, przyniosła jej ona bowiem wiele satysfakcji i pozytywnych zdarzeń. Szanuje ją, nie przejmując się negatywnymi opiniami na temat prezenterek pogody. Twierdzi, że praca w TVN daje jej poczucia bezpieczeństwa, którego w obecnych czasach brakuje wielu kobietom. Zwłaszcza tym, które podobnie jak Agnieszka Cegielska, chcą zostać matkami.

– Rzadko kiedy w mediach możemy mieć etat, a dla mnie, jako kobiety w XXI wieku, fakt, że mam pracę etatową jest szalenie ważny, każdy z nas ma kredyty do zapłacenia, każdy chce mieć poczucie bezpieczeństwa – mówi prezenterka.

Gwiazda TVN uważa ponadto, że dzięki swojej pracy mogła się rozwijać i realizować pasje inne niż dziennikarstwo. Już jako prezenterka pogody ukończyła studia podyplomowe z zakresu coachingu zdrowia i zdrowego stylu życia, zrobiła również dyplom konsultanta medycyny ajurwedyjskiej. Wiedza w zakresie żywienia i niekonwencjonalnych metod leczenia pozwoliła jej natomiast poprowadzić cykl „Naturalnie!” w pasmie śniadaniowym „Dzień Dobry TVN”.

– Gdy podążamy za marzeniami, gdy żyjemy w zgodzie ze sobą, gdy taką energię wysyłamy w świat, to wszystko, co dobre do nas wraca – mówi Agnieszka Cegielska.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.