Newsy

Anna Bałoń: Już pierwsze dziewczyny po moim kursie modelingu chodzą po wybiegach

2013-10-08  |  11:15

Anna Bałoń uczy początkujące modelki tajników zawodu. Oczywiście nie robi tego sama. Poza uczestniczką Top Model, szkolenia prowadzi cały sztab specjalistów. Już widać pierwsze efekty. Dziewczyny, które skończyły kurs zaczynają pracować w modelingu.

Uczymy młode modelki i dziewczyny, jak pozować, jak chodzić po wybiegu, jak się ubierać, jak dobierać stylizacje do swojego typu sylwetki, do typu urody. Jak się malować, jak dobrać idealny makijaż do twarzy, jak się czesać – wylicza Bałoń i zastrzega, że nie tylko ona uczy początkujące modelki. Pomaga jej w tym sztab specjalistów.

Dziewczyny uczą się także odpowiedniego zachowania na castingach. Tak, żeby mogły je wygrywać.

Jest kurs autoprezentacji, czyli dziewczyny dowiadują się, jak się zachowywać, żeby przejść casting z sukcesem. Co zrobić, czego nie robić, jakie są wpadki modelek – opowiada Bałoń agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Dziewczyny uczą się też elementów prawnych. Modelki nie zawsze zdają sobie sprawę ze wszystkich rzeczy, które mogą być zawarte w umowach.

–  Mamy tutaj grono specjalistów, którzy naprawdę dużo przekazują modelkom i dziewczyny wychodzą zadowolone i odmienione. Zauważyłam, że po kursie są dużo pewniejsze siebie, robią więcej sesji, bardziej działają w modelingu, już niektóre dziewczyny ode mnie chodzą w pokazach –  chwali się Bałoń.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Media

Joanna Jędrzejczyk: Gosia Rozenek-Majdan jest tytanem pracy. Konsekwentnie realizuje swoje cele, pokonując wszelkie słabości

Zdaniem trenerki Małgorzata Rozenek-Majdan to osoba niezwykle charyzmatyczna i wyrazista, która nie boi się ryzyka i śmiało stawia czoła swoim ograniczeniom. W nowym reality show „Pokonaj mnie, jeśli potrafisz” podejmuje więc wyzwania w sześciu różnych dyscyplinach i rywalizuje z mężczyznami. Joanna Jędrzejczyk, która przygotowywała prezenterkę do określonych zadań, zauważa, że ten program kosztował ją dużo poświęcenia, energii i zaangażowania. Ma jednak nadzieję, że taką postawą zainspiruje do działania innych.

Edukacja

Polskie uczelnie są coraz bliższe wprowadzenia mikropoświadczeń. Dla studentów takie certyfikaty to szansa na wzmocnienie pozycji na rynku pracy

Coraz więcej absolwentów i studentów inwestuje w kursy i szkolenia, aby zdobyć praktyczne umiejętności i stać się bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych pracodawców. Jedną z odpowiedzi edukacji na te wymagania są mikropoświadczenia, czyli dowód na określone umiejętności. W Polsce są stosunkowo mało popularne, jednak wdrożenie ich przez uczelnie mogłoby przynieść szereg korzyści – zarówno szkołom, jak i studentom i absolwentom.