Newsy

Anna Popek nosi okulary, żeby poprawić swój wizerunek

2014-02-21  |  07:00
Anna Popek pomimo dobrego wzroku chętnie nosi okulary z modnymi oprawkami. Dziennikarka śledzi trendy i wie, jakie kolory i kształty będą modne w najnowszym sezonie. Stanowczo odmówiła jednak skorzystania z należącej jej się z racji wieku dopłaty do okularów, którą proponował jej lekarz. Twierdzi, że ma swoje sposoby na dobry wzrok.

–  Mam sokoli wzrok i nawet ostatnio poszłam na badania okresowe w pracy i pan doktor mówi: proszę pani, w pani wieku już się należy dopłata do oprawek. Ja mówię: Co? W moim wieku? Ja mam doskonały wzrok, sokoli. Ale proszę pani, niech pani weźmie, należy się pani ustawowo. Mówię: niech pan mnie nie obraża i wyszłam – powiedziała Anna Popek agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

W obawie o pogorszenie wzroku dziennikarka zapobiegawczo wykonuje ćwiczenia, które mają na celu wzmocnienie mięśni oka.

Wzmacniam mięśnie oka, robiąc ćwiczenia gałką oczną. To są bardzo proste ćwiczenia, które polegają na tym, że należy wodzić wzrokiem po określonych kształtach, liniach albo spirali i skupiać się na tym tak mocno, żeby trochę nawet bolało. I wtedy mięsień jest mocniejszy. Optycy twierdzą, że to nie działa, ale ja wierzę w te swoje babskie sposoby na dobry wzrok – zdradziła Anna Popek.

Anna Popek nie kryje, że okulary bywają dla niej niezastąpione w odwróceniu uwagi od zmęczonych oczu lub braku makijażu.

Czasem, jak nie chcę się malować albo mam słabszy dzień, podkrążone oczy, to wtedy okulary są takim ratunkiem, że zakładam je i wszyscy patrzą na kształt okularów, a nikt się nie zagłębia w defekty urody, więc myślę, że to jest taki sprytny sposób – przyznaje Anna Popek. 

Dziennikarka zachęca również do wykorzystywania okularów korekcyjnych jako formy zabawy wizerunkiem.

Oczywiście są sytuacje, kiedy lepiej być bez nich, ale jak można się pobawić trochę wizerunkiem, kolorem i formą, to trzeba to robić. Lubię kolorowe oprawki. Kolor oprawek, które mam na sobie, wybrałam ze względu na to, że ciemny zielony będzie modnym kolorem na wiosnę. W ogóle bardzo lubię zielony, bo kojarzy mi się z wolnością, z naturą, z przyrodą, więc pasuje mi akurat w tym roku – tłumaczy dziennikarka.

Należy pamiętać, że jeśli podczas badań okresowych lekarz okulista zleci noszenie okularów, pracownik ma możliwość ubiegania się u pracodawcy o ich dofinansowanie. Dopłaty za szkła korekcyjne można również uzyskać od Narodowego Funduszu Zdrowia.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Żywienie

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.