Mówi: | Gosia Baczyńska (projektanka) Katarzyna Zielińska (aktorka) Beata Sadowska (dziennikarka) Tomasz Jacyków (stylista) |
Biel, czerń, złoto i koronki w najnowszej kolekcji Gosi Baczyńskiej
– Motywem przewodnim była opowieść o wędrówce, o czasach tuż powojennych, o przemieszczaniu się z kresów, o takim współczesnym nomadyzmie. Tak się budowała współczesna Europa, w której jesteśmy i w której mamy się dobrze – mówi
agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Gosia Baczyńska.
Na pokazie pojawili się m.in. Monika Olejnik z partnerem Tomaszem Zielińskim, Edyta Herbuś z Mariuszem Trelińskim, Katarzyna Zielińska, Tomasz Jacyków, Michał Piróg, Bogna Sworowska, Krzysztof Materna. Gwiazdy były zachwycone pokazem. Zielińska przyznała, że ceni projektantkę m.in. za jej wyobraźnię oraz dobry gust w doborze materiałów.
– Wszystko jest doskonałe, wyjątkowe. Oglądanie jej pokazu wygląda tak, że wszyscy siedzą prawie z otwartą buzią i tylko chcą zrobić zdjęcia i potem jeszcze raz przeglądnąć w domu. Piękne rzeczy. Taka sukienka wisi u mnie w szafie, sprzed roku, sprzed dwóch lat, i cały czas jest piękna i na czasie. Mogę ją założyć teraz na jakiś recital i wygląda wspaniale – powiedziała Katarzyna Zielińska, która kreację projektantki włożyła do ślubu.
Beata Sadowska, od lat stała bywalczyni pokazów mody Gosi Baczyńskiej, projektantkę chwali za profesjonalizm i znakomite krawiectwo.
– Ona potrafi z kobiety wydobyć jej kobiecość. Cenię ją za pazur, który ma, za niewyparzony język, za to, że zawsze mówi to, co myśli, za genialne poczucie humoru, za to, że jest sobą bez względu na okoliczności, a to bardzo rzadkie w show biznesie – podkreśla Sadowska.
Na pokaz przyszły także osoby, związane ze światem mody m.in. projektanci Tomasz Ossoliński i Robert Kupisz oraz Katarzyna Sokołowska i Tomasz Jacyków.
– Czarodziejska historia, oprawa muzyczna, światło, ta aleja i Gosia w swej kwintesencji Gosi, czyli artystka, która tworzy w tkaninie – mówi stylista Tomasz Jacyków.
Pokazowi towarzyszyła klasyczna muzyka Fryderyka Chopina i Wojciecha Kilara w aranżacji Andrzeja Smolika.
– Przy tych klimatach to było oczywiste. Muzyka była piękna, przejmująca. Mam nadzieję, że ciarki przechodziły po plecach – mówi Baczyńska.
Gosia Baczyńska jest absolwentką Wydziału Projektowania Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest laureatką wielu nagród. W ubiegłym roku otrzymała tytuł Kobiety Dekady "Glamour". Należy do grona ulubionych projektantów polskich gwiazd.
Czytaj także
- 2025-03-07: Malwina Wędzikowska: Luksusowe marki bardzo podupadły. Miliarderzy noszą się bez logo, a influencerzy przebodźcowali odbiorców towarami z górnej półki
- 2025-01-28: Europoseł AfD: Elon Musk poprawił nasz wizerunek za granicą. Jego wsparcie nam pomaga
- 2025-02-05: Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
- 2024-11-08: Katarzyna Ankudowicz: Jestem zdruzgotana i przerażona, że Donald Trump został prezydentem. On przecież się chwali, że Putin to jego najlepszy kumpel
- 2024-11-20: Katarzyna Ankudowicz: Jestem z przemocowego domu. Dużo kosztowało mnie, żeby wyjść z tego i zacząć funkcjonować bez piętna bycia totalnie gorszą
- 2024-12-10: Katarzyna Ankudowicz: Jak ludzie odbiorą moje rolki, to jest ich sprawa. Muszę stawić czoło krytyce
- 2024-10-18: Katarzyna Dowbor: Po rewolucji telewizja publiczna już staje na wszystkie nogi. Dobrze sobie teraz radzimy i wierzymy, że część osób wróci do nas
- 2024-11-05: Katarzyna Dowbor: Telewizja ma ogromną siłę i dzięki temu mogę zrobić coś dla innych. Nieważne, pod jakimi barwami – ważne, że się pomaga
- 2024-11-13: Katarzyna Dowbor: Mamy z synem umowę, że nie rozmawiamy o pracy. Cieszę się, że został ciepło przyjęty przez widzów TVN i ma dobre wyniki oglądalności
- 2024-11-27: Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Seriale

Julia Kamińska: Dzięki roli lekarki z większą pewnością wykonywałabym teraz masaż serca. Potrafiłabym pewnie też zrobić szew na skórze
Aktorka przyznaje, że rola lekarki w serialu „Szpital św. Anny” wiąże się z dodatkowymi trudnościami. Przygotowując się do poszczególnych scen, musi bowiem opanować dość trudną terminologię medyczną. Julia Kamińska zaznacza też, że wykonywanie poszczególnych zabiegów również wymaga dużej precyzji, by na ekranie wszystko wyglądało jak najbardziej profesjonalnie. Najwięcej zawsze dzieje się na SOR-ze i producentom zależało, żeby odzwierciedlić właśnie tę atmosferę i ekstremalne warunki pracy.
Zdrowie
Przybywa osób biorących leki dla chorych na cukrzycę, aby szybciej schudnąć. To rozwiązanie niekorzystne dla zdrowia

Dietetycy ostrzegają przed wykorzystywaniem leków niezgodnie z ich przeznaczeniem. Tak dzieje się coraz częściej z lekami na cukrzycę, które stosują osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy. Jak podkreśla dietetyk Jakub Mauricz, może to prowadzić do przykrych dolegliwości zdrowotnych, a nawet zagrażać życiu. Jednocześnie zaznacza, że podstawą leczenia dla osób z nadwagą powinna być zmiana nawyków żywieniowych.
Media
Patricia Kazadi: Maciek Rock jest dla mnie ogromną inspiracją. Uczę się od mistrza

Prowadząca „Must Be the Music” jest przekonana, że nowa odsłona programu zrobi wśród widzów prawdziwą furorę. Ona sama, mimo że zna kulisy, to i tak z dużym zaciekawieniem obejrzała pierwszy odcinek i to, co zobaczyła na ekranie, zrobiło na niej ogromne wrażenie. Patricia Kazadi chwali uczestników, jurorów, a także współprowadzących nową edycję. Nie ukrywa, że dużą inspiracją jest dla niej Maciej Rock, pracowity, utalentowany, a zarazem niezwykle skromny człowiek.